היכונו לשובה של פיילין

היא צנחה ללב התודעה העולמית בבחירות לנשיאות- והפסידה. אבל גם אחרי הכישלון והשערוריות, שרה פילין לא מתכוונת לוותר. כאם עובדת ל-5 מאלסקה שלא מפסיקה לעבוד - היא יוצאת עכשיו לקמפיין חדש לגמרי, שיעדו הסוםי עדיין אינו ידוע, ואמריקה עוקבת בעניין

ג'ונתן מן - פרשן פוליטי CNN (CNN)

היא חזרה! למעשה, שרה פילין -מושלת אלסקה לשעבר שהפכה לסופר סטאר במערכת הבחירות האחרונה בארצות הברית, מנהלת עכשיו קמפיין חדש לגמרי. פילין שהתמודדה על תפקיד סגן הנשיא, כתבה מאז אוטוביוגרפיה, ובימים אלה היא חוצה את היבשת כדי לקדם את ספרה כשפניה מופיעות בכל עיתון או תכנית טלוויזיה. נשאלת השאלה - למה?

"מה שדוחף אותי היא התשוקה שלי לעזור לאומה בכל תפקיד שאני יכולה למלא", אמרה פיילין באחד הראיונות לברברה וולטרס. "אני לא יכולה לחזות באיזה תפקיד זה יהיה...". כזכור, הקריירה הפוליטית של פילין התפתחה בקצב מהיר מאוד, לכן לא יהיה זה קשה לנחש על איזה תפקיד היא חושבת.

כבר בגיל 32 היא שימשה כראש עיר, הפכה למושלת בגיל 42, ושנתיים לאחר מכן כבר התמודדה על תפקיד סגן נשיא. כאם עובדת לחמישה ילדים, פיילין לא מעוניינת לבזבז אף רגע.

הרפובליקנים מקווים לנצל את דעיכת התמיכה באובמה

"אם אתה רץ לתפקיד סגן הנשיא, בהגדרה של התפקיד, אתה רוצה להפוך לנשיא." אמר ג'יימס קארוויל היועץ הפוליטי של המפלגה הדמוקראטית ופרשן של הCNN. התזמון שלה מעולה כיוון שלמפלגה הרפובליקנית אין כעת מנהיג או כיוון אמיתי. מלבד הצבת אופוזיציה קשוחה לנשיא אובמה, אין גורם אחר שמנחה בתקופה זו את הרפובליקנים.

הפופולאריות של הנשיא נמעכת תחת משקלן של שתי מלחמות, 10 אחוזי אבטלה וקרב מתיש על מערכת הבריאות האמריקנית. כעת ממתינים הרפובליקנים לקרב שיערך בשנה הבאה:הבחירות לקונגרס האמריקני שבו הם מקווים לנצל את הדעיכה בתמיכה.

מיד אחריו יחל הקמפיין הארוך לבחירת נשיאה הבא של ארצות הברית. אם תחליט לחזור לפוליטיקה, תומכיה של פילין - שמעריצים את הסגנון הביתי והדעות הפוליטיות השמרניות שלה - ישאו אותה על כפיים.

למרות האופטימיות והחיוכים של פיילין, הדעה הרווחת בארצות הברית לא בעדה: סקר של ה-CNN מגלה ששבעה מכל עשרה אמריקנים חושבים שהיא לא ראויה להיות נשיאה, וגם לא מועמדת לנשיאות. למרות זאת, עדיין לא שמענו את המילה האחרונה בעניינה: היא מטיילת באמריקה, מוכרת ספרים, פוגשת בוחרים ומפגינה נוכחות. איש לא יודע בוודאות אם פילין אכן תרוץ לנשיאות ב-2012 , אבל כולם עוקבים בעניין.

תכניתו של ג'ונתן מאן - Political Man - משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN.