רינה מצליח כותבת לראש הממשלה

כתבתנו הפוליטית במכתב לבנימין נתניהו: הזמן דוחק, לא תוכל עוד זמן רב להישאר במצב של "לא מחליט". וגם: כל ה"לועגים" על הכמעט נפילה למים בסיור על ספינת חיל הים, שוכחים מה עשה ראש הממשלה בשירותו הצבאי

מר נתניהו, זמנך אוזל (חדשות 2)

שלום לך ראש הממשלה,

השבוע הזכרת לי בדיחה שהיו מספרים אצלנו בנח"ל, כן זה היה מזמן. סיפרו על מזכיר קיבוץ שאצלו הכל הסתדר ולא היתה לו ממש עבודה. שאלו אותו איך זה קורה? מה אתה עושה? "זה נורא פשוט", הוא סיפר. "כל פעם שמגיע אלי מכתב עם תלונה או בעיה - אני מיד מניח אותו בתחתית הערימה, ועד שאני מגיע אליו שוב - הבעיה כבר נפתרה מעצמה או לא קיימת יותר".

אבל מר נתניהו, לנהל מדינה זה לא לנהל קיבוץ, וביננו ראית גם מה קרה לקיבוצים בשנים האחרונות. אנשיך אומרים שאתה מרכז את מאמציך בנושאים החשובים באמת: אירן, סוריה הפלסטינים.

אין ספק שאלה הנושאים המכריעים בהווית חיינו, אלא שגם בנושאים אלה, מאז נכנסת לתפקידך, לא הצגת רעיון חדש אחד או תכנית שעשויה לפרוץ את המבוי הסתום.

שלא תגיד שלא הזהרנו

נכון, לא הכל תלוי בנו, ונכון - יש תהליכים בינלאומיים שיבשילו, כך אנחנו מקווים לטובתנו, לפחות בכל הקשור לאירן. אבל בנתיים, איך היה אומר ראש הממשלה ההוא שלא תאהב אם נזכיר, בנתיים יש מדינה לנהל, יש מס בצורת ויש חוק  בעייתי - החוק הביומטרי; יש מערכת משפטית שצריך למצוא לה בהקדם כמה איזונים ובלמים לפני שיהיה מאוחר מדי.

יש לך אדוני ראש הממשלה עוד חודש-חודשיים, לא יותר, ליהנות מהמצב של ה"לא מחליט". עד היום ההתחמקות שלך מהחלטות נראית יותר כמו התבגרות מבורכת, אבל אל תגיד שלא הזהרנו אותך: זמן ההחלטות הולך ומתקרב, וכשתגיע לתחתית הערימה תגלה שלא כמו אצל מזכיר הקיבוץ, הבעיות לא נפתרו מעצמן - אלא אולי אפילו נעשו מסובכות יותר.

הקליינטים ברק וליברמן לא יהיו קלים יותר, המצב הכלכלי לא יתהפך, והדרישות האמריקניות כנראה רק יחמירו.

בברכה,

רינה מצליח

נ.ב
ודאי לא אהבת את ה"חגיגה" שעשו בתקשורת מה-כמעט נפילה שלך בים. אני במקומך הייתי מזכירה להם שכשהיית בן 20 בשירותך הצבאי הקרבי, עשית כמה מעשים נועזים שאיש מ"החוגגים" היום על התמונות האלה לא עשה.

עוד בנושא:

כך נראה יום העבודה של רינה מצליח

רינה מצליח במכתב אישי לשר אטיאס

השר אריאל אטיאס עונה לרינה מצליח

רינה מצליח במכתב לבוז'י הרצוג

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק