רינה מצליח במכתב אישי לשר אטיאס

כתבתנו הפוליטית עוקבת אחר התנהלותו של מי שנחשב מס' 2 בש"ס, ובניגוד למה שמבקשים מח"כים אחרים - היא פונה אליו בבקשה שלא ישתוק. "כשאתה בוחר לא להגיב בזמן שיו"ר מפלגתך שובר חזק ימינה או מתבטא כלפי העובדים הזרים במילים שגובלות בגזענות - המסר שעובר לציבור הוא שאתה מסכים" - רינה מצליח בטור שבועי מיוחד

שלום לך שר השיכון אריאל אטיאס,

אתה ודאי מופתע לקבל מכתב מעיתונאית, אתה הרי משתדל לברוח מכל מחלוקת ולא לעורר גלים סביבך. רוב הזמן אתה עסוק בענייני משרדך ומעדיף לצלול. בדיוק על כך רציתי לומר לך כמה מילים, ברשותך.

רציתי להפנות את תשומת ליבך לעובדה שכאשר אתה בוחר לשתוק ולא להגיב כשיושב ראש המפלגה שלך אלי ישי שובר חזק ימינה בנושא המדיני, או מתבטא כלפי העובדים הזרים במילים שגובלות בגזענות,
המסר שעובר לציבור הוא שאתה מסכים לדברים, ואנחנו הרי יודעים שזה לא המצב.

אז נכון, היחסים בינך לבין אלי ישי מורכבים מאוד, אף שלרוב הם רחוקים מעין התקשורת. אתה נחשב (בצדק) לכוח העולה בש"ס. בניגוד למה שחושבים חלקים בציבור הרחב, הרוב הגדול מאמין שאתה האיום האמיתי מול ישי ולא דרעי.

"שקט הוא רפש"

גם אם היום בתור "מספר 2" אתה מכחיש, אין ספק שהשאיפה שלך היא להנהיג את המפלגה בבוא היום. לדבריך, אתה גם מכיר היטב את עמדות הרב, שעל פי הבנתך הן הרבה יותר מתונות מאלה שמשמיע ישי. לאור הדברים האלה, האם אינך חושב שיש לך מחויבות להשמיע את דעתך?

אני מודעת לכך שבש"ס אין פריימריז, ציבור מצביעי ש"ס מעולם לא בחר את נבחריו או את הרשימה לכנסת. כפי שנאמר: אצלכם הרב קובע ולא הרוב. אבל שווה להקדיש לזה מחשבה מדי פעם. אחרי הכל, את אחד עשר המנדטים קיבלתם מהציבור, ויש לך חלק בכך לא פחות מלאלי ישי - לכן גם קולך צריך להישמע.

אני מבינה את החשיבות של השקט התעשייתי בתוך ש"ס בעינייך. לא פעם שמעו אותך אומר שאתה לא רוצה לעורר מהומות במפלגה, אבל מישהו כבר אמר שאלי ישי ישמח לצטט כי "שקט הוא רפש".

נ.ב. -
אני נזכרת בכותרת לפני כמה שבועות שבה הודעת על ההקפאה בהתנחלויות. זה באמת הרגיז את אלי ישי, אבל לא הקפאתם את הבניה בישובים החרדיים, נכון?

בברכה,

רינה מצליח

עוד בנושא:

השר אריאל אטיאס עונה לרינה מצליח

רינה מצליח במכתב לבוז'י הרצוג

כך נראה יום העבודה של רינה מצליח

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק