בית הקולנוע הלאומי החדש "ישראל חיה בסרט"

השבוע יכולנו לצפות בשלל סרטים מזוויעים מבית היוצר של בית הקולנוע החדש "ישראל חיה בסרט". סרט אימה על רוצח מטורף שחיסל 6 בני משפחה, יחידת קומנדו שעצרה משלוח נשק עצום בהיקפו וטרוריסט יהודי שנעצר אחרי 12 שנות פעילות, הם רק חלק מהדרמות שעברו עלינו. מורן כץ מסכמת את השבוע מזווית אחרת

ב- 10 מילים

נתניהו טס בארקיע - וחסך למדינה מאות אלפי שקלים. ראוי לשבח

"הסרטים" של השבוע

שלום לכם, וברוכים הבאים לאולם הקולנוע הלאומי החדש שלנו "ישראל חיה בסרט". בבית הקולנוע החדשני חמישה אולמות, עם מושבים מרווחים, מקום לרגליים ומעבר רחב. בקולנוע הלאומי החדש והיחיד מסוגו בעולם תוכלו לצפות בסרטים מכל הסוגים, סרטי מתח, סרטי אימה, סרטים דוקומנטריים, סרטי דרמה ופה ושם תוכלו לצפות גם בסרטי אהבה. אם רצונכם בקומדיות, זה אינו המקום בשבילכם, אבל ישנם בתי קולנוע רבים ברחבי הארץ שיוכלו לספק עבורכם את הסחורה. חושבים שאתם חיים בסרט? אם התשובה היא yes - הצטרפו לסיור הווירטואלי שלנו.

אולם מספר 1 - סרט האימה של השבוע

באולם מספר אחת תוכלו לצפות בסרט "נקמתו של פסיכופת". על רוצח מטורף שחיסל שישה בני משפחה תמימים, אחד אחרי השני, בסכין מטבח. בסרט, מתירה המשטרה לפרסום כי דמיאן קרליק, שהרגיש מושפל על ידי האב דמיטרי אושרנקו החליט לצאת במסע נקמה מזוויע כמותו לא ידעה המדינה. הוא טבח בבני המשפחה אחד אחרי השני, ולא חס גם על הילדים בני השלוש ושלושה חודשים. זירת הרצח הקשה היתה עדות לזוועה שהתחוללה שם: צעצועים מפוזרים בכל עבר, עריסת תינוקת, עגלת תינוק ושלוליות דם.

בתחילת הסרט לחוקרי המשטרה אין קצה חוט לפתרון התעלומה בגלל שריפה שהצית החשוד ברצח בדירה, אבל ככל שעברו הימים התגלו עוד ועוד פרטים שהותיר הרוצח מאחור, והוא נעצר בזכות ממצאי די.אן.איי שהותיר בדירת המוות. בסופו של דבר החשוד ברצח האכזרי ניסה לברוח מהארץ יחד עם אשתו. הוא נתפס, הודה ושיחזר. עכשיו בודקת המשטרה האם החשוד המתועב ברצח אחראי ל-20 מקרי רצח נוספים ולא מפוענחים שהתרחשו ברוסיה.

אולם מספר 2- סרט הפעולה של השבוע

אם אתם חובבי סרטי אקשן עם סוף טוב, זה הסרט בשבילכם. בסרט "דרמה בלב ים" לוחמי הקומנדו הימי יצאו למשימה סודית שהוכתרה בהצלחה מרבית. בסרט תוכלו ליהנות מאלמנטים של מתח, דרמה, אקשן, ופעולה.

באישון לילה, בעקבות זיהוי כלי שיט חשוד בחופי הים התיכון יצאו הלוחמים ללב ים. הם לא ידעו מה יחכה להם על הספינה האירנית שהיתה בדרכה לסוריה, אבל היו חייבים להגן על מדינתם. הלוחמים משתלשלים מחבלים, עולים על גשר הספינה היישר אל הסיפון. הם סורקים את המטען שהוסתר בשקי פוליאתילן לבנים, מסירים את השקים ולעיניהם נגלים אמצעי לחימה בכמות בלתי נתפסת: טילים, רקטות, רימוני יד ותחמושת רבה במשקל של 300 טונות.

הכוחות המיוחדים של שייטת 13 השתלטו על הספינה בלי להשתמש בכוח. הם כפתו את אנשי הצוות ההמומים, והובילו את הספינה לנמל אשדוד. אמצעי הלחימה בכמות חסרת התקדים, הורדו מספינת הטרור, שככל הנראה, היתה גובה קורבנות רבים, אם לא היתה נתפסת.

 אולם מספר 3 - הסרט הדוקומנטרי של השבוע

לאחר 12 שנים בהן לא ברור איך לא ידעו על קיומו, עוצרים השב"כ והמשטרה טרוריסט יהודי בשם יעקב טייטל. ככל שהתקדמה החקירה בסרט "החיים הכפולים של ג'ק" נחשפים מימדי הזוועה: מדובר באדם שחשוד בפגיעה באנשים, כך על פי החשד, על רקע אידיאולוגי. מי שמכונה ה"מחבל היהודי" תועד מטמין מטעני חבלה בביתו של פרופסור שמאלני, שרק בנס לא נפגע. הוא גם הטמין מטען במשלוח מנות שנראה תמים, וגרם לפציעתו הקשה של נער בן 15. ויש לו גם בעיה עם הומואים. בנוסף, הוא חשוד ברצח שני פלסטינים, ובעוד שורה של מעשי טרור.

ככל הנראה, חי האיש חיים כפולים. ביום, הוא היה איש משפחה למופת, הצטייר כאדם מנומס, נחמד ובלתי מזיק. אבל בלילה, על פי החשד, הוא תכנן מעשי טרור ואת חלקם הצליח להוציא לפועל. בני משפחתו טוענים, שלא היה מושג על המתרחש. עכשיו בודקים כוחות הביטחון: במי עוד פגע טייטל. רוצים לדעת את סוף הסרט? גם אנחנו.

אולם מספר 4 - הסרט המשפטי של השבוע

אם אתם אוהבים סרטי משפט כמו ה"לקוח", "הוריקן", או "תיק שקנאי", או שאתם חובבי סדרות כמו "הפרקליטים" ו"חוק וסדר" - הסרט הבא הוא קלאסי בשבילכם. לפצל, או לא לפצל? זאת השאלה שעומדת במרכז הסרט ה"פוליטיקה של המשפט" שמתעד קרב משפטי יוצא דופן בחריפותו, בכוחניותו ובבוטות שבו.

מעורבים בו שר משפטים אחד שרוצה, אולי, לנקום בהדחתו בעבר מהתפקיד ובתיק פלילי ריק מתוכן שנסגר בלא כלום. יש בו פרקליט מדינה אחד שמעדיף לרכז סמכויות, וגם יועץ משפטי לממשלה ושלל משפטנים בעבר ובהווה.

השאלה שעומדת על הפרק: מה ייעשה עם מוסד היועץ המשפטי לממשלה. האם להשאירו במתכונתו הנוכחית, או לחלקו. בסרט תוכלו לצפות בהתכתבויות משוללות רסן, בהתבטאויות קשות ובזריקת בוץ והרבה רפש - והכל על ידי מי שנחשבים לשמנא וסלתא של המדינה, האחראים על שלטון החוק ואכיפתו. הסרט הזה גדוש באירועים מפותלים וסופו אינו ברור. רוצים לדעת את הסוף? צפו בסרט "הפוליטיקה של המשפט" - חלק 2.

אולם מספר 5 - סרט הדרמה של השבוע

קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב, התפללה לסיים את המשחק מול ראפיד וינה בתיקו אפס. בחלומות הוורודים ביותר שלה, קיוו שחקני הקבוצה במסתורי לבם לתוצאה של 0-1. אבל אפילו בפנטזיות המטורפות ביותר הם לא חלמו שיחזרו לישראל עם תוצאה מופלאה של 3-0.

שחקני הפועל דילגו בקלילות מעל שלב הבתים והבטיחו את עלייתם לשלב הבא בו אפילו קבוצות פאר כמו המבורג וסלטיק, עדיין לא הבטיחו את השתתפותן. בשונה מהעבר, בו קבוצות ישראליות הגיעו למשחקים באירופה עם פיק ברכיים, ונחלו תבוסות משפילות, הפועל תל אביב שיחקה בנחישות, ברגישות וללא מורא שמאפיין את הכדורגל הישראלי בכל הזמנים. הם הגיעו למגרש "עוין" , בו נכחו 50 אלף אוסטרים שחיפשו נקמה על התבוסה בארץ, ולא עשו להם חשבון.

הפועל הביסה את אותה הקבוצה שהביסה לא מזמן את המבורג, מקבוצות הפאר של אירופה 3-0, באותו המגרש ממש. תל אביב אדומה? לא רק. ישראל אדומה. בסרט תוכלו לצפות בחגיגת הכדורגל של "השדים האדומים באירופה".

לסיכום: הייחוד של בית הקולנוע הלאומי החדש "ישראל חיה בסרט", הוא שהסרטים מוקרנים במשך שבוע אחד בלבד. בכל שבוע, תוכלו לצפות בשלל סרטים מזוויעים חדשים שיעלו על האקרנים. הנהלת בית הקולנוע מבקשת להבהיר: אולי פעם, מתישהו, בעתיד הרחוק (או בתקווה בעתיד הקרוב) נוכל להעמיד לרשותכם, ציבור הצופים הנאמן שלנו, סרטים בעלי אופי, קומי, רומנטי, או בקיצור, סרטים עם סוף טוב.

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטורים הקודמים של מורן כץ:

איך כמה טיפות משגעות מדינה שלמה?

ביבי את פרס: סיפור אהבה

כשהמציאות עולה על כל דמיון

תגשימו לגלעד את החלום

כמה ארוחות חג אפשר לקנות ב-385 מיליון שקלים?

מצעד האיוולת של ה-1 בספטמבר

מי ימנע את הרצח הבא?

טרגדיות שיכלו להופיע בסרט אימה

במצב הזה - אולי כדאי שנחליף מזוזות?

זעקת ילד קטן לא ברא השטן

אנחנו עם סגולה? כבר לא בטוח

תסמונת מינכהאוזן של העדה החרדית

אבא עושה בושות? לא בטח בכלל

מה חושבים ברשת על העירום של בר רפאלי?

מצעד ה"אין גאווה" נערך השבוע בבתי המשפט

 כמה פעמים אמר נתניהו "שלום"?

העם עם החשוד: "דודו מלך ישראל"