פרשנות: להפסיק את החגיגות במשטרה

המשטרה מיהרה לשבח את פעילות החוקרים בפענוח רצח משפחת אושרנקו, אך מוקדם מדי לחגוג. הראיות היו שם והמניע זעק לשמיים. ומה לגבי תחושת הביטחון של הציבור? גיא פלג ממש לא חושב שהיא חזרה

אין כל ספק שהמשטרה ביצעה את עבודתה ביעילות, במהירות ובמקצועיות כשהצליחה תוך זמן קצר לפתור את אחת מפרשיות הרצח המזעזעות ביותר שידעה המדינה. אך צריך להכניס את הדברים לפרופורציה.

במידה והמשטרה לא הייתה מצליחה לפענח את המקרה, היו צריכים להקים בישראל לא פחות מוועדת חקירה. המניע של הרוצח זעק לשמיים מהרגעים הראשונים של פענוח המקרה וכל הרמזים הובילו בבירור אליו.

הרגשת הביטחון לא התחזקה

לביסוס העדויות נגד החשוד שנעצר היו תכתובות אס.אם.אס רלוונטיות ופרטי די.אן.איי ברורים שנמצאו בבגדים המגואלים בדם שהשאיר החשוד ברצח בזירה. כל אלה ביססו את הקשר שלו למקרה.
עם תשתית כזאת אי אפשר שלא לפענח רצח.

ברגעים הראשונים שלאחר המקרה חששה המשטרה מאוד. היא חיפשה תירוצים מכיוון שלא הצליחה למצוא סיבות ישירות לרצח ולא היה בידה קצה חוט.

למרות שאכן נעצר החשוד, שאף הודה בביצוע המעשה הנורא, לא ניתן לומר שתחושת הביטחון של אזרחי ישראל התחזקה, ועוד אפילו מוקדם מדי להגיד שהמצב של האכיפה בישראל השתפר בצורה משמעותית.

6 קורבנות - 6 חשודים

בית משפט השלום ברמלה הסיר בצהריים את צו איסור הפרסום הגורף שהוטל על פרשת רצח בני משפחת אושרנקו מיום שבת לפני כשבועיים וחצי. "משטרת ישראל ומחוז המרכז שמו להם את פענוח הרצח בראש סדר העדיפות", אמר ניצב ניסים אור מפקד מחוז מרכז במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה היום המשטרה.

שבוע לאחר הרצח שזעזע את המדינה, הצליחו חוקרי ובלשי ימ"ר מרכז לעצור שישה חשודים במעורבות ברצח, כולם בני משפחה אחת - משפחת קרליק, המתגוררת בסמוך לבני משפחת אושרנקו. החקירה המורכבת והמסועפת היתה בשיתוף פעולה של מספר גורמים, בהם, משטרת רוסיה והשב"כ.

בביצוע הרצח עצמו נעצרו שני חשודים: אבי המשפחה- דמיאן "לאקי" קרליק ואשתו, נטליה קרליק. לאחר הרצח ניסה דמיאן להימלט לרוסיה, אך הוא נעצר על ידי המשטרה וגורמי הביטחון באילת, לפני שהצליח לבצע את זממו. ביום שלישי האחרון הודה דמיאן ברצח המיוחס לו ויומיים לאחר מכן - הוא שיחזר את המעשה.

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

טורים נוספים של גיא פלג:

טור אישי על רצח משפחת פישר

גיא פלג עצבני על פרשת אסי דיין