פרשנות: יעקב טייטל - עשב שוטה אחד?

חשיפת הפרשה החמורה במרכזה עומד מחבל יהודי אחד, מעלה את השאלה עוד כמה כאלה מסתתרים ופועלים ממש ברגעים אלה. במקרה שכזה, רק עולים הזיכרונות מפיגוע הטרור של ברוך גולדשטיין ורצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. אין מנוס גם ממחשבה עמוקה ורצינית כשרה"מ מדבר על "הכרעות גורליות"

חשיפת הפרשה הביטחונית החמורה היום, בו חשוד יעקב טייטל בשורה של פעולות טרור ומעשים חמורים, מעלה את השאלה האם קיימים עוד כמה "טייטלים" המסתובבים בשעה זו בשטח. ההערכה היא שישנם עוד כמה מחבלים שכאלה, גם אם עדיין לא פעלו.

בפרשה הזו לא בהכרח מדובר בחשדות בלבד וב"איש הזוי", כפי שמגדיר אותו עורך דינו. חוקרי השב"כ והמשטרה לא הסתפקו, למשל, בהודאתו כי ביצע את הרצח ב"ברנוער", ולאחר חקירה יסודית הם הבינו כי לא הוא באמת ביצע זאת.

למרות הכל, לא להשליך על כולם

בשלב זה עדיין לא ברור האם קיימות האשמות נוספות נגד טייטל. במקרה שכזה, רק עולים הזיכרונות מפיגוע הטרור של ברוך גולדשטיין ורצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, שביצע יגאל עמיר. אין מנוס גם ממחשבה עמוקה ורצינית, כשראש הממשלה נתניהו מדבר על "הכרעות גורליות", ומאידך קיימים קיצוניים שמדברים על "תג מחיר".

עם זאת, אסור לצאת מהאיש הזה ולהשליך על כל המגזר באוכלוסיה. טייטל הוא אדם חריג בכל קנה מידה, שעובד על פי תפיסת עולם מאוד פנאטית. 

המחבל היהודי - סיקור מיוחד:

הותר לפרסום: נעצר מחבל יהודי 

אם הקורבן: "מרגישה הקלה"

שטרנהל: על המערכת לטפל בטרוריסט

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק