ג'ונתן מאן: את מי אובמה שוכח במגרש שלו?

ככדורסלן מושבע החליט לאחרונה הנשיא האריקני להצטרף גם למגרש הגולף. אבל, יש מי שטוענים שבמגרש המשחקים הנשיא שומר את שעות האיכות האלו אך ורק לחברים גברים. אובמה מצידו מכחיש ומזמין מיד לגבעות הדשא הירוקות יריבה נשית

כתב ה-CNN ג'ונתן מאן (חדשות 2)

דמיינו את הנשיא אובמה מניע את זרועו קדימה ומותח אותה, האם הוא עומד ללחוץ יד? להדגיש את אחת מהערותיו? או אולי לתפוס מחבט גולף?  

עיתונאים רבים שרואים את אובמה מנהל שתי מלחמות, נלחם במשבר הכלכלי וזוכה בפרס נובל לשלום, מופתעים למצוא את אובמה על מגרש הגולף.

"זו הפעם היחידה, אלו שש השעות היחידות אני מוצא את עצמי - בחוץ", הוא אמר בראיון לרשת CBS, "אני מטייל וחובט חבטות איומות, כולם צוחקים עליי, אני מרגיש כאילו הוציאו אותי מקונטיינר".

אובמה ידוע כשחקן כדורסל אגרסיבי, בוושינגטון חברי קונגרס או חברי קבינט חולמים לקבל הזמנה למשחק לילי מול הנשיא אובמה.

אבל, במהלך 40 השבועות הראשונים שלו בתפקיד, הוא הספיק להשתלט גם על הגולף. לנשיא הקודם ג'ורג' בוש זה לקח שלוש שנים לשלוט במשחק.

בוש ויתר בסופו של דבר על מדשאות הגולף, הוא אמר שזה נראה לו לא ראוי למפקד הכוחות האמריקנים, להיראות משתעשע בין הגבעות הירוקות. אובמה מרגיש אחרת לגבי הסוגיה, אבל זה לא אומר שהמשחק שלו לא דורש חקירה.

העיתונאים בדקו את יכולותיו של אובמה בין החורים. "הם עדיין לא נשיאותיים, אבל הם לא נוראיים", אמר כתב המגזין טיים. מבקריו של אובמה מתקוממים על כך שהנשיא שומר את שעות האיכות האלו אך ורק לחברים גברים, "לנשים אין מקום על מגרשי הספורט של אובמה", הם אמרו.

אובמה מברך על הצטרפותן של הנשים כחברות קבינט, אבל הוא לא רוצה אותן במגרש המשחקים שלו. "לנשים אין יכולת לבניית יחסים עם הנשיא, יחסים כמו אלו שמשחקים איתו" אמרה הפעילה הפמיניסטית אמי זיסקינד.

אובמה אמר שהביקורת הזו היא שטויות, אבל זמן קצר אחרי ששמע את הדעה הזו, מצאנו אותו מתמודד מול אישה - גם על הגבעות הירוקות של מגרש הגולף.

בסוף השבוע האחרון, היועצת המדינית של אובמה מלודי ביימס הייתה האישה הראשונה - ששברה את תקרת הזכוכית והוזמנה להפסקה משוטפת עם הנשיא, לבלות איתו את הזמן שבין גומחה לגומחה.

אף אחד מ- 18 החורים לא נפתחו לתקשורת, הם היו של ביימס ואובמה לבדם, היועצת שמרה את מה שהיה על המגרש - במגרש.

הנוכחות של ביימס על המגרש השתיקה את מבקריו של הנשיא - ועכשיו הוא יכול לחזור ולשחק.

 

תכניתו של ג'ונתן מאן - Political Man - משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN.

לטוריו הקודמים של ג'ונתן מאן:

לצאת מאפגניסטן או להישאר בה?

הדילמה של אובמה: האם ללכת עד הסוף באפגניסטן?