הרופא מאבחן דרך הקלטת: שליט נראה בריא

ד"ר ירון בר דיין צפה בקלטת של גלעד בשבי והתמלא אופטימיות: ממה שניתן לראות, החייל החטוף נראה בריא ושלם. עם זאת, הרזון שלו מעיד על מצב תזונתי לא מספק

אמנם זו רק קלטת, ולא בדיקה מקיפה של רופא, אך למרות זאת אפשר לראות סימנים חיוביים לבריאות של שליט. ברגע שהוא קם, עמד, הלך לעבר המצלמה מבלי לאבד שיווי משקל היה זה סימן שהוא לא סובל מפציעה בגפיו. כמו כן ניתן לראות בבירור כי באותם רגעים בהם ישב והקריא את ההודעה הכתובה, ששרירי הפנים שלו פועלים כמו שצריך.

היו מעט אזורי גוף גלויים מכיוון שגלעד היה לבוש במדים מלאים, אבל באזורים הללו לא ראינו סימנים לפגיעות חיצוניות. בקשר לצבע עורו, קשה להתייחס לסוגיה מכיוון שהוא נראה מעט מאופר. במה שאנחנו רואים הוא אינו פצוע, הוא שלם ומצב בריאותו הבסיסי נראה טוב.

צליל קולו רועד וזה כנראה מהתרגשות וחשש, אך שריר הדיבור והתפקוד המוחי הקשור לדיבור הוא תקין. הנשימה שלו תקינה, הוא אינו מתנשם בין המשפטים ואינו מפעיל שרירי עזר לנשימה. הוא נראה רזה מדי - מה שכנראה מעיד על מצב תזונתי טעון שיפור, אך זה לא מעיד על בעיה בריאותית כלשהי.

גלעד נראה מאוד תשוש. יש להניח שהתשישות הפיזית מגיעה גם מהקשיים הנפשיים שעוברים עליו במהלך חייו בשבי החמאס, אך הסיפור שסיפר על הביקור שערכו בני משפחתו בבסיס בו שירת בעבר ברמת הגולן מראה שמוחו מתפקד בצורה טובה.

לסיכומו של דבר, כמובן שלא בדקתי את גלעד, אך מהסימנים שהציג בקלטת אפשר להבחין שמצב בריאותו טוב. כולנו תקווה ששליט יייבדק במהרה על ידי רופא ישראלי.

ד"ר ירון בר-דיין הוא רופא מומחה ברפואה פנימית ומרצה בכיר בנושאי מדיניות בריאות. ליצירת קשר: bardayan@netvision.net.il

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

המשפחה צפתה בקלטת - ופרצה בבכי

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשבי

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק