כתב האישום של רונה רמון

עיניה של רונה רמון, אמו של אסף ז"ל, אמרו הכל בראיון שייגרום לתקשורת, אולי, לעשות חשבון נפש. רה"מ ואבו מאזן נשלחו לפסגת נזיפה אצל הגננת אובמה ורה"מ לשעבר מגיע לביהמ"ש כנאשם. מורן כץ מסכמת את השבוע מזווית אחרת

לאה דרנקין ז"ל (חדשות 2)

ב-8 מילים:

לאה דרנקין, עופר פז וסמיר מוגרבי - נרצחו השבוע

ההתנצלות של השבוע

זמן קצר לאחר שאיבדה את בנה אסף, רונה רמון הסתכלה אמש בראיון מרגש "לאולפן שישי" לכולנו בעיניים ודיברה באצילות ובכאב אין סופי על מי שאיבדה. העיניים שלה אמרו הכל, ולמרות כל מה שאיבדה, ומדובר בעולם ומלאו, היא ממשיכה לדבר על נתינה. והיה שם גם "כתב האישום" נגד אמצעי התקשורת שבישרו לה, עוד לפני ההודעה הרשמית - על מות בנה. דבריה של רמון מטילים צל כבד על כולנו ומחייבים בדק בית וחשבון נפש. רונה, בלי קשר ליום הכיפורים, אנחנו מבקשים מעומק הלב - סליחה.

הגנון של השבוע

לגננת החדשה נמאס. היא לא יכולה לסבול עוד את ההתנהגות של שני הילדים הסוררים בגן ולא מבינה איך הגננות הקודמות איפשרו להם להתקוטט זה עם זה. "אצלי בגן, יהיה אחרת", היא אמרה השבוע וקבעה כללי התנהגות ישנים - חדשים בארגז החול שבחצר המשחקים.

ברק אובמה הזמין השבוע את שני הילדים הסוררים, בנימין נתניהו ואבו מאזן לשיחה. "פגישת פסגה", קראו לזה, במהלכה הוא נזף בהם קשות והבהיר שמעכשיו - נמאסו עליו המשחקים. כילדים בגן הזה, אתם תצטרכו להצליח להתמודד זה עם זה, אמר להם.

כדיפלומט מלידה, הכין הגננת אובמה את המהלך בקפדנות. תחילה נפגש ביחידות עם הילד הראשון נתניהו ואפשר לו לפרוק את יצריו ותסכוליו. בהמשך, עשה את אותו הדבר עם הילד השני. ואז לפני כל ילדי הגן, אמרה הגננת אובמה לילדים העקשנים "לעשות שולם" ושלחה אותם לדרכם.

אובמה, למוד הניסיון, הבין שנגמרו המשחקים ומעכשיו, בגן שלו לפחות, זה צריך להיות אחרת. הוא לא רק נזף בראש הממשלה וביו"ר הרשות הפלסטינית והבהיר לשניים למה הוא מצפה, אלא גם הקציב פרק זמן של שלושה שבועות כדי שכל צד יחשוב מהם הרעיונות האמיתיים שלו להניע את עגלת השלום.

אובמה שעטף את דבריו במילים כמו "ריסון ההתנחלויות", מסוג המילים שכל צד יכול לחיות איתם, הבהיר שאצלו העגלה לא תישאר תקועה בבוץ. בגן של אובמה, לא יהיה יותר נו, נו, נו. כי נמאס לו להיות גננת - הוא נשיא ארה"ב.

הנאום של השבוע

בתזמון מפתיע, כמעט בו זמנית, פצו שני ה"טאלנטים" את פיהם. הזמר היהודי לאונרד כהן שר ברמת גן את "ריקדי איתי עד סוף האהבה" השיר הראשון במופע המדובר שלו בישראל, ובאותו זמן בדיוק, במרחק של כמה אלפי ק"מ משם, הציג בנימין נתניהו את תכניות מחנה ההשמדה אושוויץ וחשף אותם לראווה בפני העצרת הכללית של האו"ם.

כמו כהן, גם ביבי צריך היה לעבור רגעים של קריסה זמנית עד שזכה לשבחים על המופע שלו באו"ם. כהן התמוטט בברצלונה, אך בא לישראל כמו גדול, נתן את הכל ושלח הביתה מעריצים מחוייכים ונרגשים. נתניהו שכמעט ואיבד את אמון הציבור בישראל חזר לעצרת הכללית של האו"ם, ושם במקום שבו דרך לראשונה כוכבו בשנות ה-80, הוא נאם בפני מנהיגי העולם, ריגש ישראלים ויהודים רבים ברחבי העולם ומילא אותם בגאווה. תמוהה העובדה שהחייל החטוף גלעד שליט נפקד מנאומו, ולא הועלה על סדר היום של העצרת בה נכחו מנהיגי העולם. אדוני ראש הממשלה שכחת?

כהן, הוכיח שגם בגיל 75 הוא יודע לשיר במלוא הגרון. נתניהו בנאום מוצלח במיוחד, אחד הטובים שלו, ובכלל, שוב הוכיח שלדבר הוא יודע בכישרון רב ואיש לא יכול לקחת את זה ממנו - מעשים זה משהו אחר לגמרי. אז אדוני ראש הממשלה, עכשיו (ובעצם כבר מזמן) הגיע הזמן לעשות שלום, ועוד הרבה קודם, להחזיר את גלעד שליט הביתה.

החדשות הרעות של השבוע

רק ימים אחדים חלפו מאז החלה תש"ע והשנה החדשה אינה מבשרת טובות: נערה בת 15 נרצחה באשקלון באכזריות בלי סיבה, ראש ממשלת ישראל לשעבר יושב מושפל על ספל הנאשמים במשפט פלילי ומעל ראשו עבירות חמורות מאוד, הקורבן ה-26 של שפעת החזירים נרשם בבית חולים העמק בעפולה לאחר שבת 26 מתה מסיבוכים הקשורים למחלה ולאירן יש עוד מתקן גרעיני להעשרת אורנים.

העבריין הצפוני מיכאל מור נכנס לכלא בהסדר טיעון מגוחך וכמוהו גם מי שנחשב ל"יעד מספר 1" של המשטרה בדרום שלום דומראני, שלמרות מאמצי המשטרה להשימו מאחורי סורג ובריח, תוך מספר חודשים הוא יתהלך חופשי ויחייך כל הדרך אל מחוץ לבית הכלא. ויש גם את המבתר שנאשם במעשים מזעזעים, אבל קורבנותיו כבר לא ישובו. שנה חדשה החלה וגלעד שליט עדיין בשבי. כבר 1189 ימים ולילות הוא שם ואיש לא יודע את מצבו.

לפני פחות משבוע ייחלנו שתכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה, בינתיים, הברכות לא נראות באופק. אם הימים הראשונים של תש"ע מנבאים את שצפוי לנו, הרי שזו לא הולכת להיות שנה קלה. נו, לפחות ירד כאן קצת גשם, גם זה משהו.

שנה טובה וגמר חתימה טובה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטורים הקודמים של מורן כץ:

כמה ארוחות חג אפשר לקנות ב-385 מיליון שקלים?

מצעד האיוולת של ה-1 בספטמבר

מי ימנע את הרצח הבא?

טרגדיות שיכלו להופיע בסרט אימה

במצב הזה - אולי כדאי שנחליף מזוזות?

זעקת ילד קטן לא ברא השטן

אנחנו עם סגולה? כבר לא בטוח

תסמונת מינכהאוזן של העדה החרדית

אבא עושה בושות? לא בטח בכלל

מה חושבים ברשת על העירום של בר רפאלי?

מצעד ה"אין גאווה" נערך השבוע בבתי המשפט

 כמה פעמים אמר נתניהו "שלום"?

העם עם החשוד: "דודו מלך ישראל"

רצח על כבוד המשפחה: אין כבוד ואין משפחה

בקרוב גם להפגין בחופשיות לא נוכל

יש אוצר, רק חבל שאין שר

האזרחים בירקון עברו על החוק - שאיש לא יאכוף

אולי עכשיו יילחמו על תיק הבריאות