מחפשים מתנה לחג? הספרים המומלצים

שוברים את הראש אילו מתנות לקנות לחג? למה שלא ללכת על האופציה התרבותית: ספרים. סיגל ריבה ממליצה על ספר שוקולד, ספר אמנות והספר שהכי הולם את רוח החג: סידור אישי של חנן יובל

חנן יובל מרגש לקראת החג

סידור אישי/חנן יובל

לפני 9 שנים הלחין חנן יובל לחן משלו לקדיש. זה היה חלק ממופע מוסיקלי שערך במסגרת הפסטיבל ללימודי היהדות בכפר בלום, המופע צמח לתכנית שלמה ששיאה ספר ותקליטור שיצאו החודש: "סידור אישי".

הספר מביא את נוסח השירים כשלצידם הסברים וביאורים וסיפורים קטנים של יובל עצמו או של אנשים הקרובים אליו - רוני סומק, הרב עדין שטיינזלץ, אלעזר שטורם, יורם טהרלב ועוד רבים אחרים. בתקליטור המצורף לספר ישנם 16 שירים בביצועו של חנן יובל. שירים יהודיים-ישראליים שפורטים בדיוק על המיתרים שהופכים את ערב ראש השנה לחג הכי רוחני בעיני.

השוקולד שלי/ כתבה וערכה אלינוער רבין

יש מתנות שאתם נהנים מהן כפליים - גם בגלל שכיף לקבל אותן וגם בגלל שעל הדרך תורמים תרומה למטרה נעלה. כזה הוא "השוקולד שלי", ספר שוקולד חדש תרומה מתוקה לעמותת "ילדים שלנו" הפועלת למען שיפור רווחת הילדים המטופלים במרכז הרפואי שניידר.

בספר ישנם 90 מתכוני שוקולד שתרמו באהבה 30 שפים מוכרים ומוכשרים: רביבה אפל שתרמה את המתכון האלילי שלה לעוגת קרנץ' שוקולד, גלית והנס ברטלה שנתנו מתכון הורס למוס שוקולד ומישמש ועוד כל כך הרבה אנשים טובים שעמלו וטרחו והשקיעו להוציא את הספר המקסים הזה.

אמנות ישראלית עכשיו

אלבום עבודות של 94 אמנים ישראלים עכשוויים (החל מ-1990). הספר מציג מקבץ של עבודות אמנות משמעותיות במדיומים שונים שנוצרו בישראל השני העשורים האחרונים.

חלק מהאמנים ידועים, חלק רק עושים את צעדיהם הראשונים. הקריאה בספר מזכירה את חרדת הקודש של הליכה במוזיאון, רק שכאן, למרות שאלו לא העבודות המקוריות, מותר למשש...

כל אמן זכה לכפולת עמודים, על כל אחד הוסיף מילים אוצר או מבקר מרכזי, יש גם רשימת התערוכות וגם כמה מהעבודות החשובות של אותו אמן.

 

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל- sigalr@news2.co.il