ביקורת ספרים: הילד שאהב לאכול ספרים

הנרי היה ילד מיוחד: הוא אהב לאכול ספרים. לא לקרוא בין השורות, או להביט באיורים, הוא אהב לזלול מילונים, עיתונים וספרי בדיחות. אט אט נהיה הנרי מאוד חכם , כמעט הכי חכם בעולם. אך לפתע החלו כל המילים להתבלבל לו בתוך הראש

הילד שאהב לאכול ספרים (חדשות 2)

הנרי אהב ספרים. זו לא חוכמה, הרבה ילדים אוהבים ספרים, יש כאלה שאוהבים את הציורים, יש ילדים שאפילו בלי לדעת לקרוא מתקנים את ההורים שלהם כשהם מדלגים על מילה, אבל הנרי אהב לאכול את הספרים.

זה התחיל ממילה אחת, אחר כך הוא ניסה משפט וביום הרביעי הוא סיים לאכול את כל הספר. אחרי חודש הוא כבר אכל ספרים שלמים בבת אחת, הוא לא היה בררן, זלל גם מילונים וגם ספרי בדיחות ובעיקר אהב ספרים אדומים.

ומרוב ספרים שבלע הוא נעשה חכם מאוד, הוא הצליח אפילו לפתור את התשבץ של אבא בעיתון! הוא חשב שאם יתמיד באכילת הספרים הוא יהפוך לאיש החכם בעולם, אבל הספרים התחילו להתבלבל לו בבטן ובראש והוא הרגיש פתאום שהוא כבר לא כל כך חכם.

האם יצליח הנרי להיגמל מאכילת ספרים? האם יגלה שספרים הם מזון לא רק לגוף? אז כמובן שכן, כי זה ספר ילדים. ואחרי שהילדים שלנו נחשפו בשבועות האחרונים לילד גדול אחר שחשב שהוא הכי בעולם ושגם אצלו דברים כנראה התבלבלו בראש ובבטן, טוב שיגלו שיכול להיות גם סוף טוב לסיפור כזה.

ספר מלא חן וקסם

אוליבר ג'פרס כתב ואייר את הספר המקסים הזה. אחרי שני ספריו הקודמים - "לאבד ולמצוא" על חברות אמיצה בין ילד קטן ופינגווין עצוב ו"איך לתפוס כוכב" - אגדה נפלאה על חלומות שמתגשמים, שמחתי לגלות שגם הספר הזה מלא חן וקסם. אני אוהבת ספרים שכל פעם שאתה קורא אותם אתה מבין עוד משהו ואני אוהבת ספרים שהמחבר שלהם גם אייר אותם, זה הופך את הקרבה בין המילה הכתובה והאיור לקשר משפחתי של ממש.

מילה טובה גם לתמי קרמר על התרגום המוצלח ולנועה ליכטינגר המוכשרת על הביצוע הגרפי ועיצוב הכריכה הנגוסה.

אוליבר ג'פרס הוא אירי, גר עם משפחתו בבלפסט, העבודות שלו מוצגות בכל העולם וספריו זכו לפרסים יוקרתיים. זה הזמן לקרוא להוצאת הספרים - לתרגם מהר ולהוציא את ספרו הרביעי - The Way Back Home, ובינתיים אני ממליצה להיכנס לאתר המקסים של האמן המוכשר הזה - www.oliverjeffers.com, הנאה מובטחת.

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל- sigalr@news2.co.il