מתנגדים לרפורמת הבריאות של אובמה

מתנגדי הרפורמה במערכת הבריאות לא מתעמתים עם הנשיא ישירות. במקום זה הם מפנים את הזעם והאיומים נגד המחוקקים שתומכים בתכניות הנשיא. תעשיית הבריאות מהווה שישית מהכלכלה האמריקנית וקשורה לכל אזרח. מתנגדי הנשיא צפויים להציב עוד מכשולים רבים בדרך למערכת בריאות שוויונית והמונית יותר

איש פוליטי - ג'ונתן מן (חדשות 2)

חם בוושינגטון הבירה בקיץ, אבל הנשיא ברק אובמה לומד עכשיו שמחוץ לבירה חם עוד יותר. בפגישות ציבוריות לאורכה של המדינה אובמה נתקל , לראשונה מאז כניסתו לתפקיד, בקולות האופוזיציה. "בואו נודה בזה, עכשיו זה השלב הקשה", אמר הנשיא האמריקני השבוע.

המפגינים לא מתעמתים עם הנשיא ישירות. הם מפנים את הזעם והאיומים נגד המחוקקים שתומכים בתכנית הנשיא לעשות רפורמות בתעשיית הבריאות האמריקנית.

הקונגרס עובד על התכנית וחברי קונגרס רבים יוצאים החודש להסביר אותה לבוחרים. חלקם נתקלים בזעם בלתי נשלט מקהל המאזינים שלהם. "המחאה מאורגנת מלמעלה, אנשים מהמפלגה הרפובליקנית ושמרנים אחרים מעודדים הפגנות כאלו" אומר חבר המפלגה הדמוקרטית בראד מילר.

למעשה, שני הצדדים מארגנים את התומכים בהם, הם עובדים עם קבוצות מבחוץ ומוציאים פרסומים שתומכים בדעות שלהם.

הרפובליקנים אומרים שהקמפיינים הפוליטיים חשובים פחות מהלחץ שאנשים מרגישים בנוגע לשינויים: תעשיית הבריאות תופסת שישית מכלל הכלכלה האמריקנית ויש לה השפעה על כל אמריקני. "אזרחים אמריקנים רבים שמגיעים לפגישות בעירייה לא צועקים על איש", אמר הסנאטור הרפובליקני מיטש מקונל "הם שם כדי לנסות ללמוד מה הקונגרס חושב בנוגע לסוגיה שחשובה לכולם במדינה - הבריאות שלנו".

הנשיא זוכה לפופולריות רבה בהתחשב בכך שהוא מוביל את המדינה בין שני מלחמות ומיתון עמוק מאוד. האמריקנים אומרים לסוקרים כי אובמה עושה עבודה טובה. יותר אמריקנים תומכים ברפורמות ממתנגדים. כמעט 70 מיליון אמריקנים בחרו בברק אובמה לנשיאות, אבל 60 מיליון איש בחרו ביריב שלו - מה שאומר שהם נגדו. בשלב כזה או אחר, הוא יתחיל לשמוע מהם .

תכניתו של ג'ונתן מן - Political Mann משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN.

הווידאופדיה: ברק אובמה