הפיגוע בברנוער: יש עם מי לדבר

הפיגוע במועדון הקהילה הגאה במרכז ת"א העצים עוד יותר חששם של בני הנוער המתלבטים לגבי זהותם המינית לדבר ולהיחשף. לירי אברהמי, מנהלת הפורום "גאווה צעירה" בתפוז, מספרת על המקום בו בני הנוער ימצאו תמיד אוזן קשבת

זירת האסון (רויטרס)

"גם אני יכולתי להימלט מהמקום הלום קרב במקרה הטוב, או במקרה הפחות טוב - פצוע או ללא רוח חיים. חיי היו עלולים להיות הלילה עוד מחיר שהקהילה הזאת משלמת כדי לקבל את המגיע לה" - כך נכתב אמש בפורום "גאווה צעירה" לאחר פיגוע הירי בבית האגודה במרכז תל אביב.

בימינו, כל בן נוער שמתלבט בנטיותיו, או שעברה בראשו מחשבה על הנושא ואפילו גם כאלו שחבריהם בעלי נטיות שונות, יכול למצוא אוזן קשבת. פורום "גאווה צעירה" מהווה לרבים מקום ראשוני שיכול לתת ייעוץ, אוזן קשבת ותמיכה כמעט מיידית.

בני הנוער מגיעים לפורום בתחילת דרכם - ב"תחילת המסע". עם הזמן, הם עוברים בו יחד עם חברי הפורום, תהליך של התמודדות, קבלה עצמית, הכרת בני נוער עם תחושות דומות ופעמים רבות גם יציאה מהארון וכלים להתמודדות עם ההורים.

"הכאב מסרב להרפות" 

הפורום עוזר וממליץ על מספר פעילויות נוספות שיכולות לסייע לצעירים. אחת השאלות הפופולריות ביותר בפורום היא: "איך אני יכול להכיר בני נוער נוספים עם תחושות כמו שלי?". פעמים רבות מומלץ לבני הנוער לבקר בברנוער - אותו מקום בו אירע הפיגוע המזעזע אמש.

הברנוער הוא מעין מועדונית אשר נפתחת מדי מוצ"ש החל מהשעה 20:00 על מנת לספק לבני הנוער המתלבטים מקום בטוח ושקט להיפגש. הזדמנות עבור בני הנוער להכיר אנשים כמותם, לנגן על פסנתר, לשחק בשלל משחקי חברה (קלפים, דמקה וכו'), לאכול משהו קל במחיר מוזל והכי חשוב: להתייעץ, לשתף ולקבל תמיכה מבני הנוער והמדריכים אשר שוהים במקום.

בעקבות המקרה הנורא שקרה אתמול החליטה אמא לבן גאה לשבור שתיקה ולשתף בפורום: "מי שנהרג ונפצע אלה אנשים שהוא מבלה איתם דרך קבע. הזכרתי לו שהבית שלנו זה המקום הבטוח ביותר עבורו... אמרתי לו שהכאב שלי כל כך גדול, לא בגלל הבחירה שלו, אלא בגלל התובנה הארורה שהחיים שלו לא יהיו פשוטים. וכן, הכאב הזה מסרב להרפות ואחרי אתמול הוא עוד גדל".

קיר הביטחון נשבר

עד אתמול הברנוער היה המקום הכי בטוח בלב העיר הכי פתוחה ומקבלת במדינה. עתה בני הנוער יודעים - כבר לא. מכל הארץ היו מגיעים הצעירים לברנוער, ואתמול חבריהם נורו כתוצאה משנאת אדם ודעות חשוכות. כעת בני הנוער משתפים בפורום את ההלם, הזעזוע והפחד שעובר בהם כתוצאה מהמקרה.

אתמול נשבר קיר ביטחון שנבנה עבור אותם בני נוער במשך שנים. לא יהיה קל לשחזר אותו. אותם בני נוער מפחדים עתה לצאת ולהגיע לקבוצות שלהם בתנועת הנוער "איגי" (ארגון הנוער הגאה), ואפילו סתם להסתובב בתל אביב. הפאניקה השוררת היא גדולה ונראה כי כרגע כל שיש להם לעשות, זה להתחבר למחשב ולדבר עם חבריהם לפורום ולקבוצות. לנסות להוציא ביחד את כל מה שמתחולל אצלם עמוק בפנים.

אם אתם רוצים או חשים צורך לדבר, להתייעץ ולשתף, בפורום "גאווה צעירה" בתפוז, מחכה לכם קו הקשב של הגהילה הגאה. אתם מוזמנים.