פאנל פרשנים: נתניהו משדר חולשה ופונה לשמאל

השבוע מלאו 100 ימים לממשלת נתניהו - בקול תרועה רמה. באופוזיציה חגגו עם סטיקר "100 ימים - אפס הישגים", ובממשלה נכנסו לפאניקה וכינסו תדריך כתבים מבוהל. אז מה באמת קרה ב-100 ימי נתניהו? כינסנו כמה פרשנים בכירים - אמנון אברמוביץ, ירון דקל וסבר פלוצקר - כדי להבין מה קרה ומה יקרה ב-100 הימים הבאים

מאה ימים עברו מאז החל ראש הממשלה בנימין נתניהו את כהונתו, ספירה שלכאורה אין לה שום משמעות, עד שראש הממשלה החליט להתייחס אליה. אז מי אשם בהתעסקות הזו: הוא או אנחנו? כינסנו פאנל פרשנים מיוחד בתכניתנו "פגוש את העיתונות" כדי לענות על השאלה הזו.

ירון דקל, מגיש התכנית "הכל דיבורים" והפרשן הפוליטי של ערוץ 1 חושב שזה בעיקר נתניהו - אבל גם קצת אנחנו. "ראש הממשלה רגיש מדי למה שנאמר עליו בתקשורת ובאופוזיציה, והוא חש צורך לציין את 100 הימים שלו על אף שזו המצאה ובועה תקשורת. אנחנו מצידנו, אוהבים את התככים בלשכה, לסקר את מעשיה של הגברת שרה נתניהו".

גם לדעתו של פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ', ראש הממשלה מגלה חולשה מיותרת, שעיקרה התבטא בתהליך הרכבת הממשלה הגדולה. "כבר בהקמת הממשלה של 39 שרים וסגני שרים ללא כל צורך, היה גילוי של חולשה וחוסר ביטחון. וכמו הטרור, גם האופוזיציה וגם התקשורת מתעוררת כשהם מזהים חולשה".

סבר פלוצקר, הפרשן הכלכלי של ידיעות אחרונות, מלווה את נתניהו כבר שנים בדרכו בפוליטיקה והוא מעיד עליו שהוא עבר שינוי. "הוא לא אותו שר אוצר עם אותה השקפת עולם. הוא זז שמאלה, הוא הרבה יותר חברתי מאשר בקדנציה הראשונה".

"ראיינתי אותו חודשיים לפני הבחירות ונדהמתי לגלות טון מרוכך הרבה יותר. הוא אפילו לא השתמש במילת הקסם 'הפרטה' שליוותה אותו בקדנציה הקודמת". לדבריו, לתקשורת יש קושי גדול לעכל את ראש הממשלה הזה, השונה כל כך בתפיסותיו מראש הממשלה שהכרנו לפני עשר שנים.

השר ארדן: "אז מה אם לא הכל דופק בלשכת רה"מ"

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו