פרשנות: למה אובמה לא אומר כלום על ג'קסון

אמריקה כולה התאבלה על מלך הפופ, רשתות התקשורת שידרו סדרות ארוכות על חייו, אלפים נהרו ללוס אנג'לס, אבל בבית הלבן לא התערבו. למה בעצם, ומדוע עדיין יש ביקורת על ג'קסון גם בקונגרס?

הנשיא מעדיף לא להסתבך (חדשות 2)

הם היו שני האפרו אמריקנים המפורסמים ביותר בעולם - הנשיא ברק אובמה ומייקל ג'קסון. אבל כשמיליון בני אדם עצרו השבוע כדי לראות את טקס הזיכרון של מייקל ג'קסון בלוס אנג'לס - הנשיא היה רחוק ככל שהוא יכול. CNN.

אובמה בילה את זמנו בוועידה במוסקבה, נשא ונתן בנושא הגבלות נשק ועשיית שלום ולא הוא לא אמר דבר על הבדרן שהלך לעולמו. אבל גם אחרי לפני שאובמה עזב את ארצות הברית, הבית הלבן לא אמר מילה בנושא. גם לא ראינו שום מחווה פומבית ממשרדו של הנשיא בעניין מותו של ג'קסון. דובר הבית הלבן רוברט גיבס אמר שאובמה "כתב למשפחה והביע את רגשותיו למשפחה באופן אישי".

כשהעיתונאים התחננו לנשיא שייתן תגובה בנושא הוא שקל היטב את מילותיו. "הוא הפך לחלק בלתי נפרד מהתרבות שלנו", אמר הנשיא בראיון ל-CNN ב-7 ביולי, זמן קצר לפני תחילת מופע הפרידה בלוס אנג'לס. "הכשרון יוצא הדופן שלו והמוזיקה שלו מתערבבת עם מנה גדולה של טרגדיות וקשיים בחייו האישיים".

מחלוקת בקונגרס

כשאמר אובמה את המשפט "מנה גדולה של טרגדיות וקשיים", הוא התייחס בעדינות להאשמות שלא הוכחו בנוגע להתעללות בילדים, השינויים המוזרים שג'קסון עשה בצורה החיצונית שלו ונסיבות מותו שלא פורסמו במלואם.

חבר הקונגרס פיטר קינג לא היה עדין בדבריו בכלל בנוגע למנוח. "האיש היה סוטה , הוא התעלל בילדים", אמר קינג. " אני חושב שאנחנו יותר מידי 'פוליטיקלי קורקט', אף אחד לא קם ואומר - אנחנו לא צריכים את מייקל ג'קסון".

אבל לג'קסון יש תומכים גם בקונגרס. הסנאטורית הדמוקרטית שילה ג'קסון לי, שיבחה אותו בהלוויה והניחה לבעיות בעברו. "כחברי הקונגרס האמריקני אנו מבינים את החוקה, אנחנו מבינים את החוקים ואנחנו יודעים שהאנשים חפים מפשע - עד שהוכח אחרת".

אובמה לא רוצה לקחת חלק בוויכוח הזה. הוא אמר כמה מילים, הביע את תמיכתו ועזב את מייקל ג'קסון לאנשים שרוצים להתאבל עליו.

תכניתו של ג'ונתן מן - Political Mann משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN.

הווידאופדיה: ברק אובמה

 

הווידאופדיה: מייקל ג'קסון