מצעד "אין גאווה" נערך בביהמ"ש

השבוע האחרון היה שבוע קשה לחברה הישראלית. כבר שלוש שנים שגלעד שליט נמצא בשבי חמאס בעזה, שני שרים לשעבר נכנסים לכלא לזמן ממושך ושדים ומפלצות משתלטים על דודו טופז. וגם: עומרי כספי שמביא גאווה לכולנו. מורן כץ מסכמת את חדשות השבוע מזווית קצת אחרת

מצעד הגאווה השבוע בי-ם (חדשות 2)

ב-20 מילים: קרב על חניון השבת, כתבי אישום נגד רוצחי דנה בנט, מלך הפופ מת מדום לב, המלאכית של צ'ארלי מתה מסרטן

השבוע במספרים

הירשזון: 5 שנים ו-5 חודשים, בניזרי: 4 שנים, גלעד שליט: 3 שנים - איפה הוא ואיפה הם.


מצעד האין הגאווה של השבוע

בעוד הקהילה ההומו-לסבית ערכה השבוע בירושלים את מצעד הגאווה שלה והפגינה בצבעוניות ובססגוניות את תפיסת העולם שלה, נערך השבוע בישראל מצעד אחר לגמרי. מצעד אפור, עצוב, מביש ומדכא. מצעד האין גאווה. אז על מה אין לנו סיבה להתגאות? להלן הפירוט:

שליט

אדוני ראש הממשלה, כבר שלוש שנים שאני נמצא בשבי. חושב יום ולילה על הרגע שבו אחזור לביתי שבמצפה הילה שבגליל. אם לא בשבילי, אז לפחות בשביל בני משפחתי שאני בטוח שדואגים לי מאוד. אינני יודע אדוני ראש הממשלה מר אולמרט מה מעכב אותך מלפעול לשחרורי, האם הרמטכ"ל דן חלוץ, המפקד שלי, שכל-כך משוכנע בכוחו של צה"ל חושש ששיחרורי יפגע בכוח ההרתעה של מדינת ישראל? האם שר הביטחון עמיר פרץ הוא זה שמונע את שובי הביתה?

ומה עם נשיא המדינה משה קצב? אין לו שום מילה להגיד על כך שחייל ישראלי נמצא כבר שלוש שנים בשבי? האם אי אפשר להפעיל לחץ על ארה"ב שתתערב ולבקש מהנשיא ג'ורג' בוש שישתדל קצת יותר. אדוני ראש הממשלה, אתה בטח יודע שיש לי אזרחות צרפתית, אולי כך תוכלו לעזור לי? תפנה בבקשה לנשיא ז'אק שיראק ותראה אם אפשר לקבל עזרה מהכיוון הזה.

כך, כמה עצוב, ודאי היה נראה מכתב שהיה שולח היום גלעד שליט לראש ממשלת ישראל. כבר שלוש שנים שגלעד שליט בשבי החמאס. 1098 ימים. הממשלה התחלפה, ראש הממשלה התחלף, השרים התחלפו, הנשיאים בישראל, בארה"ב ובצרפת התחלפו, הרמטכ"ל התחלף, השליח הממונה על המו"מ ומתן לשיחרור התחלף גם הוא - ושום דבר לא זז, גלעד עדיין בשבי. אצלו, הזמן עמד מלכת - למדינה שמפקירה את חייליה אין במה להתגאות.

הירשזון

כשחזה בנימין הרצל את מדינת היהודים הוא חלם גם על גנב עברי. עבורו, הגנב העברי במדינת היהודים הוא סממן לחברה נורמאלית. הרצל לא חזה שהגנב העברי אפילו יהיה שר. הצירוף כמעט בלתי נתפס: "שר האוצר לשעבר - גנב". גם אחרי חודשים שבהם נחשפנו לחשדות נגד האיש שהכניס את ידו הארוכה לכיס הקופה הציבורית ועשה בה כבשלו, עדיין קשה להאמין.

איפה הימים ששר אוצר היה שר אוצר, שומר הקופה הציבורית בשביל כולנו. למרות הנסיבות לקולא שכוללות את מצבו הבריאותי ותרומתו לעשייה הציבורית, בית המשפט גזר על הירשזון חמש שנות מאסר בפועל ועוד חמישה חודשים ושלח מסר חד וברור לאומה - סוף גנב לתלייה.

בניזרי

"צר לי, באמת ובתמים, על בניזרי. צר לי על הרב שהרביץ תורה באחרים, אולם הוא עצמו לא הקפיד למלא אחר האיסור ליטול שוחד. צר לי על השר, שממעמדו הרם ורב ההשפעה התדרדר לתהום כה עמוקה. וצר לי על האדם בניזרי, בעל משפחה, שבהרשעתו וענישתו כרוך סבל רב גם לבני משפחתו שלא חטאו".

"ברם, מול כל אלה ניצבת התופעה של שחיתות גוברת בחברה הישראלית, תופעה שלא פסחה גם על מוסדות השלטון, והשלמה עמה כמוה כהשלמה עם הסתאבות ואובדן מוחלט של האמון במינהל הציבורי. כדי להתמודד עם נגע זה ולהרתיע את הרבים, לא די עוד במלל ודברי כיבושין, והגיעה העת לעשות מעשה, על ידי הצגתו של תג מחיר גבוה מזה שהיה נהוג בעבר לצידן של העבירות בתחום זה. אינני סבור כי בעונש אותו גזר בית המשפט המחוזי יש כדי לענות על אותה מטרה, ועל כן אציע לחברי להחמיר בעונשו של בניזרי", - כך כתבו שופטי בית המשפט העליון, אדמונד לוי, אסתר חיות וחנן מלצר בגזר הדין של השר לשעבר שלמה בניזרי - כל מילה נוספת מיותרת.

טופז

ככל שחולפים הימים פרשת טופז ממשיכה להסתבך. עוד ועוד חשודים נעצרים והתמונה מתבהרת. השבוע פורסמו בכלי התקשורת תמלילי חקירותיו של טופז במשטרה המלמדות, בין השאר, על הלך רוחו בזמן שתכנן את התקיפות.

על התקיפה של מרגלית אמר טופז: "מה אני מטורף להרביץ לאישה? שבאותו זמן אני עושה סרט ב"רשת" כשהיא הסמנכ"ל? נכנס בי שד. אין לי שום הסבר הגיוני. לגבי הרצון לפגוע בעורך עיתון "ישראל היום" עמוס רגב אומר טופז:" אחרי שזה קרה לשירה זה היה כדי להסיט ממני את כיוון החקירה. אין לו דבר נגדו ובוודאי שגם לא נגד שירה. הייתי בפאניקה...נתקלתי בעולם שלא מוכר לי, נמשכתי אליו ובאותה מידה סלדתי ממנו, הלכתי על הקצה...".

כשנשאל לגבי העובדה שביקש מהמתווך שדניאל זנקו לזרז את תקיפת רגב אמר טופז: " הסיבה לכך היתה פאניקה. פוחד מהמפלצת הזאת שנכנסה בתוכי, שפעם פועלת כאילו מתוך חשבון קר ופעם מתוך חוסר הגיון".

כשקוראים את התמלילים במלואם, שחור על גבי לבן, נדמה כי לאורך כל הדרך טופז היה מאוד מודע למעשיו. הוא מצדו טוען כי שדים נכנסו בו ומפלצות השתלטו עליו - לקרוא ולא להאמין.

וגם: קרן האור של השבוע

בפעם הראשונה בהיסטוריה נבחר שחקן כדורסל ישראלי לשחק בליגה הטובה בעולם. עומרי כספי נבחר בדראפט ה-NBA במקום ה-23 על ידי קבוצת "סקרמנטו קינגס" וקבע רף חדש וגבוה מאוד לספורט הישראלי.

כספי, שחקן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל, הבטיח לעצמו חוזה לשנתיים במדי הקבוצה האמריקנית לאחר בחירתו בסיבוב הראשון בדראפט. "חיכיתי לרגע הזה כל חיי", אמר בעקבות בחירתו. כן עומרי, גם אנחנו חיכינו לקצת נחת.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

כמה פעמים אמר נתניהו "שלום"?

העם עם החשוד: "דודו מלך ישראל"

רצח על כבוד המשפחה: אין כבוד ואין משפחה

בקרוב גם להפגין בחופשיות לא נוכל

יש אוצר, רק חבל שאין שר

האזרחים בירקון עברו על החוק - שאיש לא יאכוף