מה אובמה באמת אמר: המומחית לשפת גוף מנתחת

האם אובמה, עם הרגליים על השולחן, אומר לנתניהו מה לעשות? המומחית שלנו לשפת גוף, מישל שטיין טיר, מנתחת את התמונה ומסבירה שאובמה מזכיר לכולם ובמיוחד לנתניהו - מי הבוס. אובמה מנסה להיות מדויק ובהיר לגמרי בדבריו לנתניהו, והתמונה אומרת כך: 'אני את עמדותיי לא אשנה, אחכה בדריכות לשמוע את נאומך'

מי הבוס? הנשיא אובמה בשיחה עם נתניהו, אתמול (הבית הלבן)

הצילום יוצא הדופן שהפיץ הלילה הבית הלבן, בו נראה הנשיא אובמה עם רגליים על השולחן בשעת שיחה עם ראש הממשלה נתניהו, עורר בנו תהיות באשר למסר שמנסה אובמה להבהיר לנתניהו ולישראל. פנינו למומחית לשפת הגוף, מישל שטיין טיר, כדי להבין מה באמת מנסה אובמה להגיד לביבי - וגם לנו.

תנוחת הבוס בה יושב אובמה במהלך השיחה עם נתניהו נשלחה אלינו, על מנת להזכיר לנו ובמיוחד לנתניהו - מי הבוס, כך אומרת המומחית שניתחה את התמונה. בדרך כלל אנשים מעיזים להניח רגליים על השולחן (במיוחד אם יש עליהן נעליים) רק במצבים בהם הם מרגישים נינוחים ורגועים, כמו בבית.

אובמה נינוח - אבל מבהיר לנתניהו מה הוא דורש

אובמה אכן נינוח במשרד הסגלגל שלו בבית הלבן, ועל כך גם מעידים זיפי 'חמש אחר הצהריים' שיש לו במיוחד באזור השפם, אך הוא גם מבקש לגרום לנתניהו להבין היטב את מה שהוא דורש ממנו.

בכף ידו הימנית אובמה עושה את 'תנועת הדיוק' בה האצבע והאגודל מחוברים זה לזו - זוהי תנועה שאחראית על הפעילות המוטורית העדינה והמדוייקת (משתמשים בה בכתיבה, בתפירה וכדומה).

כשהדובר בוחר ב'תנועת הדיוק', משמע שהוא מנסה לדייק ולהדגיש את המילים החשובות, כלומר: אובמה מנסה להיות מדויק ובהיר לגמרי בדבריו לנתניהו, והוא בבחינת מי שאומר: "אני את עמדותיי לא אשנה, אחכה בדריכות לשמוע את נאומך".

המומחית לשפת גוף מנתחת את פגישת אובמה-נתניהו

הווידאופדיה: ברק אובמה

הנאום של נתניהו - בפריים טיים