העם עם החשוד: "דודו מלך ישראל"

למרות החשדות והראיות המפלילות ההולכות ונחשפות, אם לשפוט לפי הטוקבקים, האזרחים ממשיכים לגבות את דודו טופז. האם ייתכן שדווקא ברגעי השפל, הוא יגלה שמה שהוא כל כך חיפש, בעצם תמיד היה כאן? וגם: פחד מטיסות לעומת פחד ממכוניות ותמונה אחת ששווה הרבה יותר מאלף מילים. מורן כץ מסכמת את השבוע מזווית קצת אחרת

בשלוש מילים:

ברק חוסיין אובמה

הנפילה של השבוע

זה אולי האבסורד הגדול ביותר שיש: בשפל הגדול ביותר של חייו, כשהוא חש שנמוך יותר כבר לא יוכל לרדת, דודו טופז יכול להתנחם מעט בדבר אחד - העם, או לפחות חלק ממנו, עדיין אוהב אותו. מאוד. וזה מה שהוא בעצם רצה כל הזמן, חום ואהבה מהקהל לו הקדיש את מירב שנותיו המקצועיות. האם ייתכן שדווקא ברגעי השפל, הוא יגלה שמה שהוא כל כך חיפש, בעצם תמיד היה כאן?

עשרות כתבות פורסמו השבוע על טופז, כמעט הכל כבר נכתב, אבל אי אפשר לסכם את אירועי השבוע מבלי להתייחס לאחד האירועים היותר מטורפים שהתרחשו כאן בשנים האחרונות. אחת הדרכים לנסות ולהבין מה קורה היא להסתכל על הארוע דרך הטוקבקים עליו - מה יותר סמלי מלהבין מה קורה למלך הרייטינג דרך ההגיגים של נתיניו.

הכתבות על טופז ברשת מעוררות תגובות רבות ומעוררות גם גולשים אדישים. לרבים יש מה להגיד בנושא. יש המגנים את מעשיו, אבל הרבה יותר אנשים תומכים בו. הם תומכים בדודו טופז, לא זה האלים, שהזמין את התקיפות האלימות של אנשי התקשורת, אלא דודו המצחיק, העממי, שעושה מערכונים, מתרגם שנסונים צרפתיים ומסייע לנזקקים.

"הבן אדם מעד לא צריכים לדרוך עליו ולרסק אותו", כתב הגולש "מלך הרייטינג". "כשהוא היה בכותרות רציתם להיות הכי קרובים אליו ועכשיו אתם רוקדים לו על הדם, גלו קצת אנושיות אפילו אם מדובר בתקשורת בקיצור יישר כוח - שייצא מזה ובגדול".

"חמלה, ועוד חמלה", מבקשת הגולשת ליבי. "נכון, המעשים שהוא עשה נוראיים, אבל לפני כמה שנים הוא היה מלך הרייטינג ואם הוא עשה מעשים כאלה מצבו לא טוב ואפילו גרוע. מגיע לו שיעזבו אותו בשקט".

הגולשת מורן ציינה את תרומתו לטלוויזיה וגילתה אמפתיה למצבו: "אנשים נוטים לשכוח מטבעם את הטוב שבאדם וכל הטוב נשכח", כתבה. "פשוט גועל נפש. כמה דודו תרם לתקשורת, נכון אמנם הוא מעד מעידה רצינית אך תחשבו אתם: אדם בגילו שהיה הכי מצליח במשך כל השנים והתקשורת הייתה הסם שלו, קיום החיים שלו- ביום מן הימים לוקחים לו הכל... הוא הרגיש שגם בגילו לא רוצים אותו בתקשורת לכן, הוא החליט לנקום בכל מי שעשה לו רע! אתם העילתם אותו והורדתם אותו בין רגע".

נלי 77 מסכימה: "דודו צריך לתבוע את התקשורת שהרגילה אותו להיות מספר אחד ואחר כך לזרוק אותו לקנטים על התעללות נפשית ומחלה קשה. צריך לעודד אותו ולחזק אותו, שלא ישכחו מי הביא להם את המיליונים".

עוד עשרות גולשים כתבו: "תרדו ממנו, דודו המלך אנחנו אוהבים אותך, הוא יחזור לטלוויזיה, מסכן, קורבן של התקשורת, תעזבו אותו בשקט, אוהבים אותך". נכון, היו גם גולשים שכינו את טופז פושע וקראו להענישו בכל חומרת הדין, אבל דודו יכול להתנחם בכך שמרבית הציבור מרעיף עליו כל כך הרבה אהבה, אהבה שככל הנראה הוא חשב שהתפוגגה וכבר אינה קיימת.

דודו חלה במחלת הזרקורים, הוא היה מכור לרייטינג ורק רצה לזכות באהבת הקהל. עכשיו, הוא אולי יכול להתנחם מעט בעובדה, שאפילו אם הוא לא היה מודע לכך - רבים עדיין אוהבים אותו. ולמרות הכל, סולחים לו על מעשיו הקשים.

למרות הכל, קשה להאמין שטופז ששיקם עצמו אחרי פרשת הצ'חצ'חים שלו במופע המצליח "פליטת פה", יעשה גם הפעם קאמבק. מופע בשם "מכות רצח" כבר לא יוכל להפוך ללהיט, גם לא בקרב מעריציו השרופים. ואולי בעצם כן?

התעלומה של השבוע

טיסה 447 של חברת התעופה אייר פראנס מברזיל לפריז ועליה 228 נוסעים נעלמה כלא הייתה מהמכ"מ. כל הניסיונות לעלות על עקבותיה עלו בתוהו וחשש כבד עלה לגורלם של הנוסעים והצוות. כעבור זמן מה הועלה חשד ראשוני שהמטוס נפגע על ידי מכת ברק - כל האנשים על המטוס נספו.

רבים מאיתנו חוששים מטיסות, וכל סיפור על תקלה, נחיתת חירום, או התרסקות רק מגביר את החששות. ישנם כאלה שנמנעים מהן לחלוטין, אחרים נזקקים לכדורי שינה או לאמצעים אחרים כדי לעבור טיסה בשלום. רבים אומרים את "תפילת הדרך", לפני ובמהלך ההמראה, ומוחאים כף מיד לאחר הנחיתה.

אז למה בעצם אנחנו חוששים לעלות על מטוס ולעתים מדמיינים את הגרוע מכל, אבל לא חוששים לעלות למכונית? האם תחבורה אווירית מסוכנת יותר מנסיעה בכביש?

מכר ניסה להסביר לי השבוע שהוא חושב שהפחד מטיסות לעומת היעדר הפחד מתאונות דרכים נובע מכך שבתאונה אתה יכול למות, אך באותה מידה גם יכול להיפגע קלות, וכמובן, אם שפר עליך גורלך גם לצאת ללא פגע. בתאונת מטוס הסיכוי לשרוד הוא אפסי. יש משהו סופי בתאונת מטוס שהופך את החשש ממנה להרבה יותר מוחשי.

מבין כל אלה שחוששים לעלות על טיסה, נסו למצוא מישהו שחושש מנסיעה במכונית. האם למרות הסיכוי הגבוה להיפגע בתאונת דרכים יש מישהו שמעלה על דעתו לא לנסוע במכונית? מאות אנשים נהרגים מידי שנה בתאונות דרכים. רק אתמול, ביממה אחת בלבד נהרגו 7 בני אדם.

אז מה קרה שם בשמים בין ברזיל לפריז, אנחנו עדיין לא יודעים. תאונות טיסה קשה למנוע, לעומת זאת הגורמים לתאונות דרכים הרבה יותר ברורים: מהירות מופרזת, נסיעה ברמזור אדום, שיחה בנייד, נסיעה ללא חגורת בטיחות ועוד סיבות הנשלטות על ידי הגורם האנושי. צריך לעשות הכל כדי להפסיק את זה ולנסות לתקן לפחות את מה שבשליטתנו.

תמונת השבוע

בהתחלה זה נראה כמו סצנת בלהות מסרט אימה הוליוודי. סצנה שיבצע רק כפיל פעלולן, כי בהפקה לא יקחו סיכון שהשחקן הראשי של הסרט חלילה ייפגע. אבל התמונות שנקלטו השבוע במצלמות האבטחה של רכבת ישראל הן אמיתיות לגמרי, למרות שקשה להאמין.

בצילומי הווידאו נראית אישה ליד מחסום הרכבת בכפר ויתקין. היא הולכת, מסתובבת וכשהרכבת מתקרבת למחסום, היא חוזרת למקום ונשכבת על הפסים, בלי לזוז, מקווה שהרע מכל יקרה לה. פיטרו אותה מהעבודה והיא מרגישה שאין לה מוצא, אין סיבה לחיות.

יש להניח שבטרם שמה את גורלה בכפה, ניסתה האשה האומללה בכל דרך אפשרית לגרום לכך שמישהו ישים לב אליה.. היא זכתה לכך, למרבה הצער, רק לאחר מעשה קיצוני שכזה. שוב למדנו השבוע שתמונה לפעמים שווה אלף מילים. 

מורן כץ היא עורכת בדסק החדשות של חדשות 2 באינטרנט

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

רצח על כבוד המשפחה: אין כבוד ואין משפחה

בקרוב גם להפגין בחופשיות לא נוכל

יש אוצר, רק חבל שאין שר

האזרחים בירקון עברו על החוק - שאיש לא יאכוף