פרשנות: הטיל האירני - מעשה שמעיד על כוונה

אירן, חיזבאללה וסוריה החליטו להטיל את כל מרכז הכובד ההתקפי על הטילים. האירנים, באמצעות ההצהרות על היכולות הטכנולוגיות, וגם באמצעות רכישת הטכנולוגיה ממדינות אחרות, מבטאים יותר מכל את רצונם להמשיך ולהתפתח. אלוף (במיל') איתן בן אליהו סבור שהאיום על ישראל עלול לבוא לא רק ממערב אירן - אלא גם ממזרח המדינה

טווחו של טיל הקרקע-קרקע ששיגרה היום אירן בהצלחה, בטווח 2,000 קילומטרים הוא אכן הטווח בו כלולה ישראל. השיגור מעיד פעם נוספת שיש קשת רחבה של פעילות אירנית השואפת להשגת ראשי נפץ להשמדה המונית לקראת גרעין.

האירנים, באמצעות ההצהרות על היכולות הטכנולוגיות, וגם באמצעות רכישת הטכנולוגיה ממדינות אחרות - מבטאים אולי יותר מכל את רצונם להמשיך ולהתפתח. האיום על ישראל עלול לבוא לא רק מגבולותיה המערביים של אירן - אלא גם מגבולותיה המזרחיים. מדובר במדינה גדולה מאוד, והדלק המוצק המניע את הטילים הופך את הפעלתם לקלה יותר מאשר הדלק הנוזלי.

אירן, וכך גם בחיזבאללה ובסוריה, החליטו להטיל את כל מרכז הכובד ההתקפי על הטילים. זו הדרך היחידה לפגוע בישראל. המטוסים שהקפידה מערכת הביטחון לרכוש ולהשקיע בהם - מטרתם גם לצורך הרתעה, אך גם שנוכל להגיע לבסיסי השיגור. 

האלוף (מיל') איתן בן אליהו הוא מפקד חיל האוויר לשעבר