טור: הילרי נעלמת - בשביל אובמה

ראינו אותם נלחמים זה בזה, משמיצים זה את זה וגורמים למפלגה הדמוקרטית להיות על סף פירוק. עכשיו, ברק אובמה והילרי קלינטון מפגינים זוגיות מדינית מהסרטים. כשהזרקורים מופנים לעבר הכלכלה בארה"ב הילרי נעלמת אל הצללים

ג'ונתן מן (חדשות 2)

תחשבו על הבעיות איתן מתמודד הנשיא אובמה - הכלכלה, שתי מלחמות, פיראטים סומלים ושפעת החזירים. אפשר בקלות לשכוח את הבעיות שנעלמו.

הילרי קלינטון היא זו שלוקחת אותם ומעיפה אותם מדרכו. היא נוסעת כדיפלומטית האמריקנית הבכירה ביותר לשוויץ, דרום קוריאה, אירלנד ואינדונזיה - ועוד כמה שיחות טלפון בינלאומיות מתחנות הביניים. בין כל אלה, היא עדיין עוברת בוושינגטון, אבל נוכחותה לא מורגשת כפי שכמה מאיתנו צפו.

זוכרים את הימים בהם אובמה וקלינטון בילו זמן רב ברקיחת מזימות הדדיות, התחרו ביניהם באותה תחרות ניצחת על מועמדות המפלגה שלהם לנשיאות? זה היה קרב קשה מספיק כדי לאיים בפירוק המפלגה הדמוקרטית, התפרקות שהייתה עשויה לגרום להפסד בבחירות.

אובמה ניצח, כמובן, והדהים את ארצות הברית כשמינה אותה לתפקיד מזכירת המדינה. המינוי הציב את קלינטון בחברתם של אנשי יחסי חוץ מנוסים ממנה, כמו סגן הנשיא ג'ו ביידן. ווושינגטון שאלה האם "צוות היריבים" יכול לשתף פעולה בהצלחה, ובינתיים - נראה שכן.

אם זה לא כסף - ארה"ב לא מעוניינת

קלינטון הייתה הרבה דברים: עורכת דין, האישה הראשונה וסנאטורית. עכשיו היא הפכה דוגמא ומופת לחברת קבינט נאמנה ודיפלומטית עסוקה. היא הורידה פרופיל, אבל אולי זה בגלל האירועים האחרונים. ההחלטות הכי חשובות של הממשל עכשיו נוגעות לכלכלה. המלחמה בעירק ואפגניסטן, משניות בסדר העדיפויות. כל עוד זה לא סביב כסף או אסון המוני אחר - ארה"ב לא ממש מעוניינת.

הילרי היא לא הקלינטון היחידה שנעלמה. ביל קלינטון נשאר אחת הדמויות הפופולאריות בין הפוליטיקאים האמריקנים, אבל בקושי רואים אותו בימים האחרונים. הוא לא פינה את הזרקורים להילרי, שניהם נסוגו מהם - לטובתו של אובמה.

למה? במשך שני עשורים אחד או אחת מהקלינטונים רץ לתפקיד הנשיא או כיהן בו. עכשיו הם פשוט לא בכיוון. הילרי אומרת לכתבים שהיא מאוד אוהבת את התפקיד החדש שלה, גם אם היא עדיין רוצה להיות הנשיאה הראשונה.