לא משבר של חיידקים - משבר אמון

זיהום התגלה בדגני בוקר, אולם המשבר האמיתי הוא לא התקלה בייצור, שעלולה הייתה לקרות לכל חברה - אלא הניסיון להסתיר אותה מהציבור, וחשיפתה רק לאחר התעקשות כלי תקשורת. לקראת הסיקור המורחב הערב בתכנית חסכון, קרן מרציאנו על המשבר האמיתי של תלמה-יוניליוור: אובדן אמון הצרכנים

זיהום התגלה בפס הייצור (יח"צ)

מתברר שבקו הייצור של הקורנפלקס של תלמה, שמשווקת יוניליוור, התגלו חיידקי סלמונלה המסוכנים מאוד לבריאות. תקלות קורות, ותקלות דומות היו גם אצל יצרניות מזון אחרות. מה שמקומם בסיפור הזה הוא היעדר השקיפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחברה יודעים כבר יומיים על התקלה אבל לא טרחו לספר לנו הצרכנים, והחברה היתה צריכה להודיע. יש לנו את הזכות המלאה לדעת. חמור מכך, כבר שלשום הגיע המידע לכתבתנו אדוה דדון שבדקה עם החברה האם נכון שיש ״זיהום״ באריזות המוצרים. אבל במקום להודות, ביוניליוור הכחישו חלק מהמידע והמשיכו להסתיר. והנקודה הכי חמורה - גם משרד הבריאות לא עודכן בזמן.

בעולם התקשורתי של היום, התנהלות כזאת לא רק שהיא לא מקובלת, אלא גם מטופשת. אם החברה הייתה מוציאה הודעה מסודרת לעיתונות ולציבור היא היתה זוכה לסיקור מינורי יחסית, אבל "בזכות" ההסתרה הסיפור הזה זוכה לכותרות ראשיות.

הצטרפו לדף הפייסבוק של תכנית חיסכון

חברות המזון הגדולות מסבירות לנו בקמפיינים על שקיפות ורצון לרצות את הלקוח, והנה באה יוניליוור ותוקעת לעצמה גול עצמי מהדהד.

קרן מרציאנו (חדשות 2)

הרבה שאלות פתוחות יש בסיפור הזה, ואני מקווה שבמהלך היום נוכל לענות על חלקן:

• מי נתן את ההוראה להסתיר את המידע?
• האם מדובר רק בקורנפלקס ובדליפקאן או במוצרים נוספים?
• איך מגיעים חיידקי סלמונלה לקו ייצור של קורנפלקס?
• מתי עודכן משרד הבריאות והאם הוא ינקוט בהליכים נגד החברה?

אפשר רק לקוות שבחיפושים אחר התשובות נזכה ליותר שקיפות, כי מבחינתי זה לא משבר חיידקים, אלא משבר אמון.