די לספינים! תקשיבו לברק ויעלון

במקום לקרוא לכל מי שמדבר על ערכים "שמאלני", כדאי להקשיב להם ולהתווכח על הדברים לגופם. מותר לנו כאזרחים לצפות לא לחיות באווירת ספינים נצחית. פרשנות

ברק בכנס הרצליה, אתמול (עדי כהן צדק)

חלק מהתגובות לנאומים של אהוד ברק ומשה יעלון בכנס הרצליה היו חלק מהספין הקבוע – הכול ממניעים אישיים. לדעתי, את הנאומים של שניהם צריך לקחת יותר לכיוון הערכי: סוף סוף באו שני אנשים כאלה ודיברו על ערכים, וקראו להפסיק עם מדיניות הספינים הבלתי נגמרת הזאת - להגיד אמת, לטפל ברצינות בדברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר יש אלו, כמו ח"כ דוד ביטן מהליכוד, קראו לכנס "שמאלני" - בכנס הרצליה היו גלעד ארדן וישראל כץ ויובל שטייניץ ונפתלי בנט ואריה דרעי ויואב גלנט ודורי גולד, זה ממש "השמאל שבשמאל". בכלל, הביטוי 'שמאלנים' הפך להיות הדבר היחיד שאומרים כל הזמן - ולא מתווכחים עם הדברים לגופם.

שמעתי ממנו רמזים לחוסר נחת. יעלון (עדי כהן צדק)

אני רוצה להגיד לדוד ביטן שאולי כדאי לקרוא מה הם אמרו, ולהקשיב, ואז קצת לחשוב שמא חלק מהדברים שהם אמרו הם דברים נכונים, ששווה לפחות לחשוב עליהם. מותר לנו כאזרחים לצפות לא לחיות באווירת ספינים נצחית.

רוני דניאל (חדשות 2)

תראו את הספינים שאפפו את בוגי יעלון, שפתאום כולם מופתעים שהוא הלך. היה ספין בעניינו של החייל אלאור אזריה, היה ספין בענייני בתי דריינוף, היה ספין בענייני החקירה בדומא. הכול התגלגל לפתחו של בוגי.

אני שמעתי לפחות רמזים מבוגי על חוסר נחת ממה שקורה במשך תקופה ארוכה מאד. אז למה הוא נשאר? מתוך תחושת אחריות, כי אם הוא יילך, לך תדע מה יקרה שם בקבינט: אני מציע להקשיב מאד לדברים הערכיים, היסודיים, בנאומים של שני האנשים האלה.