המילים שלא תשמעו מאובמה

נשיא ארה"ב לא הזכיר את המילים "איסלאם קיצוני" ובחר להתייחס לפיגוע באורלנדו כאל "קיצוניות אלימה". אהוד יערי מסביר מדוע הוא אינו אומר את מה שלנו נראה כמובן מאליו

יערי: ממילא כולם יודעים במה מדובר

לטרור של דורנו יש שורשים חזקים באיסלאם. כולם יודעים מי הילד, מניין בא ולאן הוא רוצה ללכת. אבל אובמה סבור שאין טעם לקרוא בשמו. שהרי כולם מכירים אותו. ולכן הוא נוהג כמו רופא שנותן לחולה אבחנה של דלקת, בלי לומר איזו דלקת, היכן ומה הטיפול. אובמה נלחם, איפוא, במה שהוא בוחר לכנות "קיצוניות אלימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה-FBI למשל, הקים מאות צוותי משימה שתפקידם לאתר מבעוד מועד אנשים שמיועדים לצאת לפיגועים. הצוותים האלה פועלים כמעט אך ורק בקרב הקהילות המוסלמיות ברחבי ארצות הברית, והם השיגו עד היום לא מעט התראות מועילות, אבל בשום פנים אסור להם לדבר על האסלאם.

מדוע? ממילא כולם יודעים במה מדובר. ההשתמטות הזו מלסמן את מקור הבעיה, איננה מפריעה לנשיא אובמה להורות לאנשיו לנסות לטפח חוגים אסלאמיים מתונים, מתנגדי דאע"ש. אבל הוא דבק בסירובו לקשור איסלאם וטרור. הסיבה פשוטה: אובמה אינו מאמין שיש בזה תועלת. ברגע שידבר על אסלאם קיצוני, אלים - מיד ישאלו מה יש באסלאם שמוליד התמכרות לטרור אצל חלק מן המאמינים.

אובמה: מכיר אסלאם אחר (רויטרס)

כל אחד מאתנו עוצב בשנות ילדותו. ואובמה גדל באנדונזיה כילד מוסלמי, שמתחנך על הקוראן. אחר כך התנצר.הוא מכיר איסלאם אחר, מתון ומרוכך. הוא אינו מסוגל להתכחש לזהותו משכבר הימים.

הילארי קלינטון אינה יכולה להרשות לעצמה לדבר אחרת. וטראמפ עושה מזה מטעמי קמפיין. אובמה ידבר נגד שנאת ההומוסקסואלים, נגד נשיאת נשק - אבל לא נגד הטרור שמביא האיסלאם.