אחרי משבר הקבינט: עד מתי תימשך טלנובלת נתניהו ובנט?

דרישתו המוצדקת של שר החינוך למינוי מזכיר צבאי לקבינט הולידה סכסוך חדש עם רה"מ, ששוב הסתיים בפשרה. למרות זאת, ספק אם זה הסכסוך האחרון שצפוי לנו בין מנהיגי הימין. עד מתי הם יתקוטטו מבלי שנראה סיבה מהותית או עיסוק באידיאולוגיה?

עד מתי תימשך טלנובלת נתניהו-בנט?

רק בשעת צהריים אתמול למד לראשונה השר יעקב ליצמן מה אלה בדיוק כל ראשי התיבות הצבאיים האלה. הוא בירר מה זה מזכ"צ ומה זה מל"ל ומי בדיוק עושה מה. תוך כמה שעות הוא כבר הביא לפתרון משבר הקבינט, מה שמלמד שנושא המשבר היה הרבה פחות חשוב מהנשוא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היחסים הפתולוגיים בין בנימין נתניהו לנפתלי בנט הופכים גם את הממשלה הזו לטלנובלה. רק סיימנו עונה נוספת בטלנובלה של יחסי נתניהו-ליברמן וכבר נפתחה עונה חדשה בזו שמתמקדת ביחסי נתניהו-בנט. בעונה הקודמת אשתו של הראשון לא רצה את השני, אז הוא רץ לזרועותיו של יאיר לפיד. בעונה הזו נתניהו ובנט כמעט פירקו את החבילה, וכל המדינה צופה ולא מאמינה לעלילה המופרכת, למשחק המוגזם, לפס הקול הדרמטי מדי.

מתי בדיוק הפך הימין הישראלי ממחנה אידיאולוגי לאופרת סבון? האם מישהו יכול למנות סיבה מהותית אחת שבגינה נפרדו דרכיהם של ליברמן ונתניהו, והסכמה מהותית אחת שסללה את הדרך לאיחוד המרגש? ובנט ונתניהו, כמה פעמים עוד נגזר עלינו לראות את שני אלה מזנקים אל האקליפטוס הקרוב, הכי גבוה שאפשר, ומשגרים מהצמרת גידופים זה לזה?

סכסו נוסף ללא מהות. נתניהו, בנט וליברמן

בשבוע האחרון דובר רבות על דרישתו הצודקת של בנט למזכיר צבאי לשרי הקבינט. בכל הכבוד הראוי, לא זו הסיבה להתנגשויות הנמשכות בין השניים. בבסיס, נתניהו נקלע לאובססיה כלפי ראש לשכתו לשעבר, אובססיה שהביאה אותו להתבזוּת רבתי לאורך כל הקדנציה הקודמת. בנט מצדו נפגע מהעובדה שנאמנותו לנתניהו בבחירות האחרונות הביאה אותו למשרד החינוך, בעוד שכל המגדפים של נתניהו, מליברמן עד כחלון, מחזיקים במשרות הבכירות ביותר. ליברמן יהיה בבור בקריה, והוא מתעסק בגיאומטריה.

עד מתי ניאלץ לעצור את נשימתנו אחת לחודשיים כי שני אלה לא פתרו את היחסים ביניהם? עד מתי יתישו אותנו בשריפות ענק - משחרור אסירים דרך לימודי ליבה ועד התנהלות הקבינט? הרי איך זה ייגמר בסוף כולם יודעים: הם ירוצו במפלגה אחת, כפי שכמעט קרה כבר בבחירות האחרונות. מי יודע, אולי ליצמן יגבש את פרטי ההסכם.