ההחלטות המטרידות של מפכ"ל המשטרה

כשרב-ניצב רוני אלשיך התמנה לתפקיד המפכ"ל, אחת המטרות המובהקות הייתה לתקן את התרבות הארגונית הקלוקלת שם – בטח בכל הנוגע להטרדות מיניות. אלא שמאז שהתמנה קיבל שורת החלטות שהן לכל הפחות שנויות במחלוקת, ומעוררת ביקורת גם במשרד המשפטים ובמח"ש. גיא פלג סבור שהילת השב"כ מעניקה לאלשיך חסינות מביקורת

ההילה של מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, כבכיר ומצטיין בשירות הביטחון הכללי נותנת לו מטריית הגנה תקשורתית יוצאת דופן - ואפילו מוגזמת. דווקא במשרד המשפטים, במחלקה לחקירות שוטרים וגם בתוך המשטרה ישנה ביקורת משמעותית על התנהלותו.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על כל החלטה שקיבל אפשר כמובן להתווכח בנפרד, אבל התמונה הכללית המתקבלת היא של קבלת החלטות בעייתית מאוד. בקצרה אפשר לציין מספר החלטות שהן לכל הפחות שנויות במחלוקת.

כך למשל ההחלטה לקדם את הקצין שהיה במשמרת במוקד 100 בזמן שהתקבלה השיחה משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון. הוא גם החליט להשאיר בשורות המשטרה ולהחזיר לתפקידו את ניצב רוני ריטמן, חרף ממצאים בעייתיים מאוד בעניינו שעלו בחקירת מח"ש.

אלשיך החליט גם לא לנקוט אף צעד פיקודי נגד אף אחד שהיה קשור למוקד 100 אחרי פיגוע הירי בלב תל אביב ולאחרונה אף החליט לקדם קצין עם הרשעות משמעת בנושא עבירות מעין לתפקיד נציג משטרת ישראל בארצות הברית. ומלבד אלה, האמירה השערורייתית שלו על כך שאינו מתכוון לעסוק בתלונות אנונימיות על הטרדה מינית.

כשהמפכ"ל הקודם יוחנן דנינו הבין שהמצב בשורות המשטרה קשה, הוא העדיף שהבירור בנוגע לשוטרים ייעשה כשהם מחוץ לשורות המשטרה - גם במקרים שנויים במחלוקת. אלשיך נכנס לתפקידו בין היתר כדי לתקן את התרבות הארגונית ארוכת השנים והקלוקלת בנושא הטרדות מיניות, אך דווקא הוא עובר לסדר היום על נושאים שצריכים להטריד את כולנו מאוד.