העבודה תהיה "עובדת קבלן" בממשלה

הרצוג רוצה להצטרף לממשלת נתניהו כבר מהרגע הראשון, אלא שנתניהו לא מוכן לתת לו כלום. לא קווי יסוד, לא מדיניות, אפילו לא את התיקים שהרצוג רוצה. לכן, הגענו למצב של ויברציות שליליות בתוך מפלגת העבודה. אם המפלגה תיכנס בשלב הזה לממשלת נתניהו היא לא תהיה שותפה שם, אלא עובדת קבלן

הרצוג ונתניהו, ארכיון (פלאש 90)

המשא ומתן על כניסת המחנה הציוני לממשלת נתניהו החל להתנהל עוד לפני הבחירות. הרצוג היה רוטט מבשלות להיכנס לקואליציה מהרגע הראשון. זו זכותו ואף חובתו לבדוק היתכנות של הצטרפות לממשלה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אבל נתניהו לא נותן לו כלום. הוא אינו מוכן לשנות את קווי היסוד והמדיניות. הוא היה מוכן לחזור ולהצהיר על מחויבותו לעיקרון שתי המדינות - וזהו. גם מבחינת התיקים נתניהו לא נתן להרצוג את התיקים שרצה. הרצוג דרש את תיק התרבות ולהעביר אותו לידי ח"כ מרב מיכאלי, אך נענה בשלילה. על תיק התקשורת בכלל אין מה לדבר, הרי הוא חשוב לנתניהו יותר מראשות הממשלה.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

לכן, הגענו למצב של ויברציות שליליות במפלגת העבודה נגד הכניסה לקואליציה בתנאים הקיימים. ח"כ יחימוביץ' אומרת ביושר: אני בעד כניסה, אבל כשותף מכובד, ולא בצורה שבה מציעים לנו להיכנס.

האנשים שמסכימים להצטרף עם הרצוג לממשלת נתניהו הם בודדים, ואני לא בטוח כמה כאלו יהיו. אילו נתניהו היה נותן הצעה הוגנת, מפלגת העבודה הייתה נכנסת מיד - כי בסניפי המפלגה יש תמיכה בכך. אבל בשלב הזה, אם מפלגת העבודה תיכנס לממשלה היא לא תהיה שותפה, אלא עובדת קבלן.