עזה אינה מעוניינת במערכה נוספת

למרות המתיחות שנרשמה בימים האחרונים, חמאס אינו מעוניין להסלים את המתיחות על גבול הרצועה. למעשה, הארגון נוקט צעדים משמעותיים בכדי למנוע את הידרדרות העימות. אוהד חמו מסביר מדוע בעזה נרתעים מהתחממות בסמוך לגדר

עזה בימי צוק איתן (ארכיון)

שנתיים אחרי מבצע צוק איתן, ההתנהלות בעזה היא פוסט-טראומטית: ברצועה סבורים כי מערכה נוספת מול ישראל תהיה בגדר התאבדות פוליטית של חמאס.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות החשש מאובדן המנהרות, ארגון הטרור פעול להגבלת ההסלמה מול ישראל בשורת צעדים מול שאר הארגונים הפועלים ברצועה. כך למשל, במהלך השבוע עצרו אנשי כוחות הביטחון של הארגון חולייה של הג'יהאד האסלאמי ברפיח, שהתכוונה לבצע רקטות לעבר ישראל.

כמו כן קיים הארגון פגישה עם אנשי זרועות צבאיות אחרות, כמו גדודי אל-אקצה ואל-מוג'הדין והנחה אותם שלא לירות רקטות לעבר הישובים בעוטף עזה. חמאס מתיר לארגונים להמשיך את ירי המרגמות לעבר כלי ההנדסה הפועלים סמוך לגדר אך לא לפגוע בכוחות.

אוהד חמו (חדשות 2)

מוחמד אל עמאדי, שגריר קטאר בעזה, המתווכת בין ישראל לחמאס, אומר לראשי הארגון שלא לפנות את עמדותיו הצבאיות. דבריו באים בניגוד להתרחשויות בהסלמות ביטחוניות קודמות, אז פינו חברי חמאס את העמדות מחשש לתקיפת צה"ל. המשמעות דבריו של השגריר היא שישראל אינה מתכוונת להגיב בתקיפות על רקע הירי האחרון.