בינתיים – חמאס יורה רק כדי לאותת

מתיחות ברצועת עזה: שש תקריות אש אירעו בתוך פחות מיממה. חמאס ביצע ירי של פצצות מרגמה לעבר כוחות שנעו בסמוך לגדר הגבול. למרבה המזל לא היו נפגעים, אבל זה עלול להיות מתכון להתחממות כוללת, הגם שאף אחד מהצדדים לא מעוניין בכך. אז מדוע בכל זאת חמאס יורה? כדי לנסות לשבש את פעולות צה"ל לגילוי מנהרות הטרור

תקיפת חיל האוויר ברפיח בתגובה לירי

חמאס יורה לכיוון ישראל לראשונה מאז מבצע "צוק איתן", והוא יורה כי משהו מאוד מאוד מדאיג אותו: הרבה מאוד כלים הנדסיים של צה"ל פועלים סמוך לרצועה, כדי לחשוף ולגלות מנהרות התקפיות שחודרות לשטח ישראל.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מבחינת חמאס, המנהרות הללו הן מין קלף מנצח כחלק מההתכוננות לקראת הסבב הבא. והנה, עיניו רואות שצה"ל פועל שם, והוא מעריך שצה"ל יגלה את המנהרות הנוספות - אם אכן יש עוד כאלו.

רוני דניאל (חדשות 2)
לכן מבוצעות כל תקריות האש. הן נועדו לשבש את היכולת של צה"ל לחשוף את המנהרות. זה קרב על הפרמטר המבצעי שהוסכם עליו בין הצדדים אחרי "צוק איתן" - שצה"ל יכול לפעול במרחק של 100 מטר מן הגדר בתוך הרצועה.

צה"ל פועל בפרמטר הביטחוני הזה, גם מעבר לגדר, ואת כל זה חמאס רוצה לשבש. הוא לא יורה לעבר יישובים, הוא יורה כדי להחטיא, אבל המטרה היא לאותת שהוא לא יקבל את המצב הקיים. זה יכול להיות מתכון להתחממות כוללת, הגם שאף אחד מהצדדים לא רוצה בכך.

ישראל העבירה סדרה של התראות לחמאס, לפיהן ירי שכזה מצדו יביא לתגובות חריפות מאוד. הדבר החשוב ביותר כרגע הוא הידיעה שהמאמץ לחשוף את המנהרות יימשך כל הזמן עד לחשיפת כולן, אם ישנן כאלה, והירי של חמאס לא ירתיע ולא יעצור את העבודות האלה.