טראמפ המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב? זה עדיין לא נגמר

איל ההון שזכה גם בבחירות המקדימות באינדיאנה קרוב מאוד לגרוף את מספר הצירים הדרוש על מנת לזכות במינוי הנכסף - אלא שהמירוץ הרפובליקני המרתק לנשיאות לא צפוי להיגמר כל כך מהר, גם אחרי פרישתו של טד קרוז

המועמדות לנשיאות עדיין לא שלו. טראמפ (רויטרס)

"זה לא נגמר עד שזה נגמר", אומרת הקלישאה - ומערכת הבחירות הנוכחית לנשיאות ארצות הברית היא הוכחה נחרצת לכך. שוב ושוב הערכנו שדונלד טראמפ, איש עסקים שנוי במחלוקת שבכל רגע ורגע בפרק הפוליטי העכשווי בחייו נראה כאילו הוא בעיצומה של ממלכת הריאליטי שכה היטיב לככב בה, לא יצליח לגייס את 1237 הצירים שיקנו לו בוודאות את מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

הממסד הרפובליקני, שלפעמים נדמה שהוא חושש מטראמפ יותר משהוא חושש מהילרי קלינטון, גייס את מיטב המוחות כדי לעצור את ה"טראמפ״, אך ללא הועיל. המצביעים בבחירות המוקדמות ממשיכים לתת לו את קולם בקלפיות למרות שבלא מעט סקרים, רבים מהם מודים שהם חוששים מדרכו המפלגת והבוטה. גם הברית המוזרה שכרתו הסנאטור הטקסני הארכי-שמרן טד קרוז והמושל יקיר הממסד ג׳ון קייסיק מאוהיו, לא הצליחה לשכנע את המצביעים לשנות את דעתם.

מקווה שהתמיכה תעבור אליו. קייסיק (רויטרס)

טד קרוז ניסה עוד מהלך מוזר אחד ובייאושו הכריז שקרלי פיורינה תרוץ איתו כסגנית - אבל לשווא. טראמפ ממשיך להוביל ולגרוף קולות עד כדי כך, שאחרי הניצחון המרשים בתחנת הפריימריז האחרונה אתמול באינדיאנה, הודיע קרוז שהוא פורש. מוקדם בהרבה ממה שציפו. אלא שמפתיע ומרשים ככל שיהיה, כל עוד ג׳ון קייסיק נשאר על המסלול - המינוי של טראמפ אינו סגור.

בחזרה ללוח המספרים: אחרי אינדיאנה, טראמפ מחזיק ב-1007 צירים. חסרים 230 למינוי. אם יזכה רק בשתי מדינות, קליפורניה וניו ג׳רזי - שם המנצח לוקח הכל, הוא ייקח גם את המינוי. לפי כל הסקרים, טראמפ מוביל בפער גדול בשתיהן ויגיע בקלות ל-1237 הצירים הדרושים. אלא שהסקרים נערכו לפני שקרוז פרש.

ערד ניר (חדשות 2)

קייסיק מקווה שעכשיו, ביישורת האחרונה, תשתנה התמונה בקלפיות הפריימריז לטובתו, הצירים של טד קרוז ומרקו רוביו יתמכו בו - ובוועידת המפלגה יצביעו עבורו. טראמפ מאידך, טוען למן ההתחלה שחלק מהצירים הפורשים יעבור גם אליו. אין ספק שכרגע זה נראה כמו טראמפ, זה הולך כמו טראמפ, זה נשמע כמו טראמפ. אבל ברכבת ההרים של בחירות 2016 בארצות הברית זה לא נגמר עד שזה נגמר.