מה יקרה בעבודה אחרי פרשת הרצוג?

מה הסיכויים של מפלגת העבודה לנצח את הבחירות הבאות שיהיו בישראל? הרי גם אם הרצוג ייחלץ מהפרשה החדשה מבחינה פלילית, יהיה לו קשה להיחלץ ממנה מבחינה פוליטית. ומי יחליף אותו? אף אחד מתוך המפלגה לא יוכל כנראה להביא מסה של קולות. הפתרון היחיד: מיקור חוץ

הרצוג אמור להיחקר באזהרה בזמן הקרוב, אבל על פי מיטב ההערכות נדמה שהוא גם עשוי להיחלץ מהפרשה מבחינה פלילית. אולם מבחינה פוליטית, לא בטוח שזה יעזור לו. מפלגת העבודה לא נותנת הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מה יהיה אחרי הרצוג? אם יהיו פריימריז, על דעת כולם ח"כ שלי יחימוביץ' לוקחת את הפריימריז באופן מובהק. אבל מה יהיה לאחר שהיא תקח? הרי אם היא הביאה 15 מנדטים עם מחאה חברתית ובלי פיגועים - כמה היא תביא בלי מחאה ועם פיגועים?

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)
ישנו גם עמיר פרץ שב-2006 איבד את כל מפלגת העבודה האשכנזית והבורגנית לטובת מפלגת קדימה, אבל בפריפריה הוא דווקא ניצח את נתניהו - גם בנגב וגם בגליל. ובכל זאת, מפלגת העבודה בנויה בסך הכל על המאיון העליון והאלפיון העליון.

יש עוד אנשים מוכשרים במפלגה כמו ברלב, מרגלית וכבל שרואה עצמו מועמד. אבל נראה שלמפלגה הזו אין סיכוי להביא מסה של קולות אלא אם היא תביא מיקור חוץ, ותפנה למשל לגבי אשכנזי ולבני גנץ ותגיד להם: "בואו שניכם, ביחד, תובילו את המרכבה".