הימין הקיצוני באירופה לא הפך לאוהב יהודים

בעוד שראש מפלגת הימין האוסטרי רק מרוויח לגיטימציה מביקורו בישראל, בליכוד לא מבינים שאחרי שיסיים עם המוסלמים - הוא ייתפנה לטפל גם ב"בעיה היהודית"

ערד ניר (חדשות 2)

מנהיג הימין הקיצוני באוסטריה הינץ כריסטיאן שטרכה שמבקר בימים אלה בישראל הוא כוכב עולה בשמי הפוליטיקה המקומית, בחסות השנאה והתיעוב שהוא מלבה כלפי המוסלמים. היום (שלישי) קיבל בעת ביקורו במוזיאון יד ושם: התמונה שלו מהלך בעמק הקהילות ומניח זר פרחים אדום על האבן בה חקוקים שמות המקומות מהם הובלו יהודי אוסטריה להשמדה בימי השלטון הנאצי, כשפניו חמורות סבר וכובע רחב שוליים על ראשו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונה הזו אמורה לנקות את כתם האנטישמיות שדבק במפלגתו, מפלגת החופש האוסטרית, ובו אישית. את השירות הזה הוא מקבל בחסות הוועדה לקשרי חוץ של מפלגת השלטון, "הליכוד", שמארחת אותו בישראל במסגרת המגמה של הימין הישראלי לחבור לגורמי הימין הקיצוני באירופה משום שהם שונאים מוסלמים, ומלבים את השנאה הזו בקרב הציבור המודאג נוכח האתגרים הרבים מולם ניצבת היבשת.

את השנאה הם מפיצים באותה דרך מתועבת ותוך שימוש באותם מוטיבים ששימשו בעבר להפחת שנאת היהודים, אנטישמיות שגם שטרכה חטא בה בעצמו: הפליטיקאי גונה בשנים האחרונות על ידי הליגה נגד השמצה מספר פעמים בגין הפצת מסרים אנטישמיים. בעבר, כשמפלגתו הייתה שותפה בקואליציה באוסטריה, החזירה ממשלת ישראל את השגריר מווינה לישראל.

שנאת הערבים מעוורת ישראלים רבים עד כדי כך שהם מוכנים להכשיר את שרץ האנטישמיות ולתת גושפנקא רשמית למי שמשתמשים במוטיסים הלקוחים מתורת הגזע של הנאצים - אבל הפעם, נגד מוסלמים. ראש הממשלה, שהוא גם שר החוץ, שהוא גם יושב ראש "הליכוד", שותק. בלשכתו אומרים שהביקור אינו על דעתו והוא כלל לא עודכן בנושא, אך לא בטוח שזו דרך מילוט ראויה - לא ליושב ראש "הליכוד", לא לשר החוץ ולא לראש הממשלה.

ושטרכה שונא הזרים? זה ברור מה הוא מרוויח מהביקור הזה: אחרי שיקבל לגיטימציה ויטפל בערבים ובבעיה המוסלמית, יוכל להתפנות לפתור סוף סוף גם את הבעיה היהודית. לתפארת מדינת ישראל.