דווקא בבתיה"ח יש דו-קיום אמיתי

אמירתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' על הפרדת היולדות הערביות והיהודיות הובילה לביקורת חריפה מכל קצוות הקשת הפוליטית, אך זכתה לאהדה מסוימת בקרב מפלגתו. הסוגיה הזאת הופכת לבולטת במיוחד משום שדווקא מערכת הבריאות מתהדרת בשוויון בין ערבים ויהודים

דו קיום במערכת הבריאות. אילוסטרציה

אין ספק שיש קהל גדול שתומך בדברים שאמר ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) על הפרדת היולדות היהודיות והערביות. גם בקבוצות פנימיות של הבית היהודי התנהל בעניין דיון ער - גם מבחינה מהותית ובשאלה האם ההתבטאות השנויה במחלוקת גורמת נזק למפלגה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בנט יודע שאפשר לקושש באמצעות ההתבטאות הזאת קולות ועדיין החליט להשמיע קול אחר בעניין הזה. אחת הסיבות שהדברים של סמוטריץ' עוררו כל כך הרבה התנגדות היא שדווקא מערכת הבריאות היא אולי הישות האחרונה שבאמת מתקיים בה דו קיום מבחינה תעסוקתית.

ניתן לראות את ההבדל הזה בהשוואה למערכת החינוך ולערים הנפרדות. יש כמה נתונים שמראים כי תקרת הזכוכית לא קיימת במערכת הבריאות עבור הציבור הערבי. הנתונים מלמדים כי 12% מהרופאים הם ערבים - זה אמנם פחות משיעורם היחסי באוכלוסייה, אך זה הרבה יותר ממה שרואים במקצועות יוקרתיים ומבוקשים אחרים.

דפנה ליאל

מערכת הבריאות היא אחד המקצועות שהצליח להשאיר את הפוליטיקה בחוץ. אפילו כשעמותות רוצות ללמוד כיצד ניתן לקיים בישראל דו-קיום, הן הולכות לבתי החולים. עכשיו גם על התחום הזה מאיימים.