פרשת דרעי החדשה: עד כמה שר הפנים הסתבך הפעם?

חקירתו של שר הפנים צפויה להיות ארוכה וסבוכה. היא מערבת כבר כעת רואי חשבון ומומחים למסים, ולא מומחים לנדל"ן שידונו בבית משפחת דרעי בספסופה. בשלב זה, קשה לספק הערכה בדבר תוצאות החקירה והשלכותיה

פרשת דרעי: עד כמה הוא הסתבך? (חדשות ערוץ 2)

קצב האירועים בפרשת דרעי האחרונה - מסחרר. הפרשה נחשפה רק ביום שלישי, וכבר אתמול החליט היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט להפוך את הבדיקה נגד שר הפנים אריה דרעי לחקירה פלילית. פרטיה המלאים של החקירה אסורים לפרסום כרגע בצו בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירתו של דרעי, מתברר, החלה ברשות המסים, שהיא הרשות לאיסור הלבנת הון. נדמה שהסיפור הוא לא סביב נדל"ן אלא סביב כסף וטרנזקציות - תנועת מידע בעניין זה. הבדיקה נערכת עד כה במשך כחמישה חודשים עם רואי חשבון ומומחים למסים. נדמה לי שזאת תהיה חקירה ארוכה מאוד, סבוכה וממושכת.

אמנון אברמוביץ' על פרשת דרעי החדשה (חדשות 2)

בחלק מהזמן הרלוונטי לחקירה - אם לא רובו - דרעי היה אדם פרטי ולא איש ציבור. זה אחד הנתונים שישוקללו פנימה. מעבר לזה צריך לחכות ולראות מה יהיה, כי כרגע אנחנו לא יודעים הרבה. ככל הנראה, זאת לא "פרשת ספסופה", שם נמצא ביתה של משפחת דרעי בגליל.

במאמר מוסגר, צריך להזכיר - למחרת היום שנחשפה הפרשה, התקשר ראש הממשלה נתניהו לדרעי כדי לחזק אותו. אליו, ולא להרצוג. מהן המשמעויות הפוליטיות של זה? רק ימים יגידו.