החשדות כלפי דרעי והרצוג מערערים את הקואליציה של נתניהו

פרשות השחיתות החדשות שדבקו ביושבי הראש של ש"ס והמחנה הציוני, לא מבשרות טובות לראש הממשלה: ש"ס היא עוגן מרכזי בקואליציה שלו, ואת העבודה שואף רה"מ להכניס לממשלה ולהרחיבה - אלא שכעת נדמה שתכניותיו נתקלות בקשיים

אבן מרכזית בממשלה. דרעי (פלאש 90)

השבוע חשפנו כאן בחדשות 2 כי שני הפוליטיקאים ששמם נקשר בשתי פרשות שחיתות חדשות - האחת גדולה יותר מהשנייה, הם שתי דמויות בכירות במיוחד: שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, שכאמור, כבר ריצה בעבר עונש מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד, ויו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ששמו נקשר בעבר בפרשת העמותות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי החקירות או הבדיקות הללו שהתוודענו אליהן השבוע, מערערות עוד יותר את קואליציית ה-61 השברירית ממילא של נתניהו . ש"ס היא אבן דרך חשובה ומרכזית בממשלתו של נתניהו ואילו בסביבתו של הרצוג סבורים שההתעוררות סביב הפרשה שדבקה בו, שכבר הוזכרה בעבר, נובעת מחשש של גורמים בבית היהודי, לפיו מפלגתו של הרצוג תוכנס לממשלה - על חשבונם.

האחדות מתרחקת. נתניהו והרצוג (נתי שוחט, פלאש 90)


במפלגתו של בנט חוששים שיש ממש בדיבורים על ממשלת אחדות ששוב צפו ועלו השבוע. נתניהו מאוד רוצה להרחיב את הממשלה וכבר התייעץ עם שרים על האפשרות הזו, כפי שלא עשה בעבר. הוא אף לא מתנה את כניסת המחנה הציוני לממשלה בכך שלבני לא תהיה בה - מדובר בשמועה חסרת בסיס.

אלא שנתניהו גם לא מוכן לשלם שום מחיר למחנה הציוני על מנת שחבריו יצטרפו לקואליציה - לא שינוי בהרכב הממשלה, לא שינוי קווי יסוד. אם הם רוצים, שיצטרפו על בסיס הקיים ולא במקומה של אחת החברות בקואליציה. יש תיקים פנויים - ותיק החוץ שמחזיק ראש הממשלה, הוא מיועד להרצוג.

רינה מצליח (חדשות 2)


לאחרונה שבו והתחדשו המגעים לממשלת אחדות, גם יו"ר ההסתדרות ניסקורן שהתפקד לאחרונה למפלגת העבודה היה מעורב בהם - אלא שהם לא הבשילו. החקירות שהגיעו עכשיו מקשות עוד יותר על הסיכוי הזה - והקואליציה של נתניהו נמצאת במצב פחות טוב מהשבוע שעבר.