מזימה יהודית לשלוט בעולם? אגדה

בארגון המדינה האסלאמית ממשיכים להסביר את משנתם בנוגע ליחסם ליהודים בעולם. במאמר שפורסם במגזין הדיגיטלי של הארגון, נטען כי הסברה הרווחת בעולם הערבי בדבר קונספירציה יהודית חובקת עולם - מוטעית. "היהודים אינם מכוונים את מהלך ההיסטוריה", נכתב

"היהודים אינם מכוונים את ההיסטוריה", דאע (רויטרס)

אמש (שלישי) פרסמנו בחדשות 2 את דברי ההסבר המפתיעים של ארגון הטרור דאע"ש לשאלה מדוע ישראל לא נמצאת ברשימת המטרות המיידיות של הארגון. המגזין הדיגיטלי של דאע"ש "א-נבא", מסביר במאמר תחת הכותרת "ניפוץ אלילי המזימה" את מערכת היחסים הבלתי צפויה של הארגון עם היהודים. תכליתו של הטיעון היא לפסול את האמונה הרווחת בעולם הערבי בדבר קנוניה יהודית חובקת עולם המכוונת בחשאי את מהלך ההיסטוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכלכלה, קובע בעל המאמר האלמוני, אינה המנוע של התפתחות האירועים, אלא ידו הנסתרת של אללה, ועל כן אין לעסוק בסוגיית שליטת היהודים בכלכלה הגלובלית. הסיפורים של "הפרוטוקולים של זקני ציון" על מפגשים סודיים של רבנים ובנקאים יהודים שבהם מחליטים היכן ומתי יפרצו מלחמות - אין בהם ממש. מוטב, מסביר איש המדינה האסלמית להשתחרר מן השקר באשר ל"מזימה היהודית", שהרי גם אם יש ליהודים שליטה בהון רב, אין בכוחם לנווט את הזירה הבין לאומית לפי תכניתם.

דאע"ש קובע כי הטענות בדבר קונספירציה יהודית כזו שירתו במשך דורות רבים אנטישמים כדי להצדיק, בין היתר, את המתקפה הנאצית על היהודים. התנועה הציונית, נכתב במאמר, ניצלה אף היא את האמונה הזו כדי להפחיד את יריביה ולפתות אחרים לתמוך בה.

אהוד יערי, פרשן לענייני ערבים

ואולם מאז ימי הנביא מוחמד, קובע המאמר, התנגש האיסלאם עם היהודים בלא למצוא ביסוס כלשהו לאגדות באשר למזימה יהודית כלשהי. אדרבא, היהודים היו לאורך השנים מפולגים, מחוסרי מנהיגות מאוחדת ולעיתים דחופות הובסו. לכן, מנתצת המדינה האסלמית את הדברים הללו וטוענת כי "מוטב לכל המוסלמים להאמין באללה ולא בקנוניה".

אין "ממשלה נסתרת" של היהודים ולפיכך מצליח דאע"ש לנצל את הפירוד במחנה האויב כדי להכות. מי יודע? אולי דאע"ש יהיה הגורם שישבור את הפופולריות העצומה של הפרוטוקולים בשלל תרגומיהם לערבית.