חוק הגבלת השכר יזדקק לשמרטף

החוק שאושר השבוע בדבר הגבלת שכר הבכירים במערכת הפיננסית מהווה בשורה חברתית ממשית. יחד עם זאת, נדרש מעקב מימושו מחשש שעורכי דין ומומחי מס ינסו לחמוק מיישומו

אילוסטרציה (חדשות 2)

ועדת הכספים קבעה במהלך השבוע כי שכר הבכירים במגזר הפיננסי יוגבל ל-2.5 מיליון שקלים. החוק המדובר הוא בשורה חברתית מהמעלה הראשונה, אך בתקופה הקרובה הוא יידרש לשמרטפות צמודה. בעתיד הקרוב צפויים ניסיונות מצד עורכי דין ומוחי מס שינסו לעקוף את החוק החדש, מה שיחייב מעקב אחר יישומו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כששלי יחימוביץ יזמה לפני שנים את החוק היא היתה מתונה. היא הציעה שהשכר יוגבל לפי 50 משכר המינימום, ואילו ההצעה שהתקבלה - מגבילה עד פי 44. השר היחיד שתמך בה אז היה שר המשפטים דניאל פרידמן.

נתניהו הקים אז ועדה לבחינת שכר הבכירים בראשות עוד יעקב נאמן, צעד שהוא בבחינת לאפשר לשמנת לשמור על השמנת. על כל פנים, החוק שהתקבל הוא בגדר בשורה וכדאי שיחול כל החברות במשק, ולא רק על המגזר הפיננסי.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

בשלב זה נותר לקוות שיישומו יכוון לרעיון של צדק חלוקתי, כך שהסכומים שייגרעו משכרם של הבכירים ילכו לכיסיהם של הפועלים. ובאשר לבכירים עצמם, אלו יסתפקו ברכישת רק שתי דירות בשנה במקום בארבעה כפי שהתרגלו עד כה.