בכפרים מבקשים מהצעירים: אל תצאו לבצע פיגוע

על רקע התגברות הטרור בשבוע האחרון - והסנקציות שמטילה ישראל על כפרים מהם יוצאים מפגעים, מתרחשת תופעה בגדה, במסגרתה מתארגנים המבוגרים ובעלי הדעה בתוך הכפרים והשכונות בניסיון לוודא שהצעירים לא ייצאו לבצע פיגועים, זאת מתוך חשש לפגיעה בשגרת החיים

תופעה: מבוגרים מנסים למנוע מצעירים לפגע (דובר צה"ל)

לגל הטרור ששב והרים ראש בשבוע האחרון, עדיין יש טווח נשימה. עדיין יש עשרות או מאות בודדות של צעירים שמטעמים אישיים, מוכנים ללכת עם סכין או אקדח לבצע פיגוע או לצאת ולדרוס ישראלים.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, הירידה במספר הפיגועים שהייתה לפני השבוע האחרון היא גם הודות לתופעה המתרחשת בחלק מהכפרים הפלסטיניים, שם המבוגרים ובעלי הדעה מתארגנים יחד על מנת לנסות ולוודא שאף אחד מצעירי המקום לא יוצא לבצע פיגוע. הסיבה: במידה ואחד הצעירים מהכפר יבצע פיגוע, יטיל צה"ל כתר על הכפר, היתרי עבודה יישללו וגם היתרי הכניסה לישראל, מה שיוביל לפגיעה ממשית בשגרת החיים של התושבים ובמצבם הכלכלי הרעוע ממילא.

אהוד יערי (חדשות 2)


בקרב הפלסטינים קיים פער בין רוב הרבדים של החברה שמעוניינים בשגרה לבין הפלסטינים שמהללים ומתגאים בפיגועים ובמפגעים. תופעה נוספת שניתן להבחין בה בתקופה האחרונה היא שקיימת ירידה לא רק במספר הפיגועים, אלא גם במספר הפרות הסדר. ניתן לראות ירידה תלולה בהפרות הסדר ובהתפרעויות - זאת עקב פעילות מניעתית של צה"ל וגם הודות לפעילות המנגנונים הפלסטיניים.