יום של טרור: אין חדש תחת השמש

שלושה פיגועים בשלוש שעות מסמלים עבור רבים מאיתנו הסלמה של המצב. אולם רוני דניאל סבור שכמו שהימים בהם לא בוצע אף ניסיון דקירה אינם מבשרים על סוף גל הטרור, כך גם יום עם שלושה פיגועים איננו הסלמה

(איתן אלחדז TPS, פלאש 90, תומר ניוברג, הלל מאיר - TPS)

לאחר יום עם שלושה פיגועי דקירה נראה כי משהו השתנה. אולם למרות התחושות הקשות, לא מדובר בעליית מדרגה. היום הזה לא משרטט תמונת איום חדשה, אחרת, דרמטית יותר.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כמו שהימים בהם לא בוצע אף ניסיון דקירה אינם מבשרים על סוף גל הטרור, כך גם יום עם שלושה פיגועים, וכבר עברנו ימים כאלה, איננו הסלמה. היום הזה הוא חלק מהמציאות שבה אנו נמצאים בחצי שנה האחרונה.

לאורך כל החודשים האחרונים, ההבנה היא כי מדובר במפגעים בודדים שפועלים לבד ולא תחת הוראות של מפקדה מסוימת שמגדירה היכן וכיצד לתקוף. זה הכל הבנה אישית של המחבלים.

 

לכן הטענה כי ביקורו של סגן נשיא ארה"ב ג'ון ביידן בישראל היווה זרז לגל הפיגועים, היא חוסר הבנה של המציאות. הטרור הזה הוא של אנשים בודדים ולא של התארגנות של ארגוני טרור. עשו זאת אתמול, היום ולצערי גם מחר או מחרתיים. לעיתים מתרכזים המקרים ליום אחד, אך אין זה אומר כי זה שינוי של המציאות אותה אנו מכירים בחצי שנה האחרונה.