בקשת הפלסטינים להגנה בינ"ל - חומר למחשבה

פעם נוספת מגישה פלסטין, מדינה החברה באו"ם, בקשה להגנה של כוח בינלאומי. רק שהפעם מתגבר הלחץ, ומזכ"ל האו"ם אף הפיץ מחקר ובו מתוארים המקרים בהם סופקה הגנה כזאת בעבר. בישראל בוחרים להמשיך להתעלם ממאמצי הפלסטינים

הפלסטינים מקדמים בקשה להגנה בינלאומית עליהם בשטחים: זה אמנם מהלך ישן, אבל יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מגביר את הלחץ בנושא הזה במטה האו"ם בניו יורק. הוא משתמש באירועים חריגים כמו הרצח בדומא ומקרים של אלימות מצד מתנחלים כדי לקדם את הבקשה הזאת להגנה בינלאומית.

עקבו אחרי אודי סגל בטוויטר

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

למה הכוונה? הכוונה לבקשה של פלסטין, שהיא מדינה חברה באו"ם, להציב כוח שמירה בינלאומי שיגן על חיי האזרחים הפלסטינים תחת השטחים שנמצאים בשליטת ישראל.

אנחנו בישראל בדרך כלל מתייחסים לבקשות האלה בזלזול, אבל נראה שבשבועות האחרונים השיגו הפלסטינים הישג הסברתי משמעותי, גם אם סמלי ולא מעשי ובעל השלכות: מזכ"ל האו"ם באן קי מון נענה לבקשה מפורשת של אבו מאזן ובמכתב הוא מצרף לחברות במועצת הביטחון מחקר שלם, בעקבות הפנייה, של מקרים שונים בעולם שבהם האו"ם וחבר הלאומים לפניו, שלח כוחות התערבות בינלאומיים.

לקריאת המסמך המלא של מזכ"ל האו"ם

המחקר הזה כולל את פולין וגרמניה של אחרי מלחמת העולם השנייה ואפילו לפני כן, וגם את המנדט של בריטניה על פלסטינה, כוחות בחברון, בביירות ובמקומות שונים באפריקה.

(חדשות 2)

זה אמנם לא עניין מעשי, ובאן אף כותב במכתב שלו כי אין בצירוף המחקר כדי להצביע על כך שהוא ממליץ לפעולה כלשהי, אבל זה חומר למחשבה, וזה צריך להיות חומר למחשבה גן למי שיושב אצלנו בירושלים. כי זו עוד עדות לניסיונות, וגם להצלחות, של הלחץ הבינלאומי שיש על ישראל בעניין השטחים, כל עוד אין תהליך, אין יוזמה ואין מהלך שנותן תשובה לתחושה העולמית שמשהו חייב לזוז.