חשיפת התיק הפסיכולוגי של המתלוננת - ראיה כבדת משקל

בתחילת השבוע הבא תזמן מצ"ח את תת אלוף אופק בוכריס ושתי המתלוננות נגדו לעימות, ולאחר מכן יוזמנו השלושה לבדיקת פוליגרף. אם לא יהיו הפתעות נוספות, הסכמתה החריגה של המתלוננת המרכזית לחשוף את תיק הטיפול הפסיכולוגי שעברה צפויה להוביל את החקירה אל עבר כתב האישום

תת אלוף בוכריס (IDF)

כבר בראשית השבוע, בכוונת מצ"ח להעלות הילוך בתיק אופק בוכריס בכדי להבין לאן נושבת הרוח. זה יתחיל בעימות בין תת אלוף בוכריס לבין שתי המתלוננות, לאחר מכן יעברו כל השלישיה בדיקות פוליגרף ואז כבר צפויה התמונה להתברר. הסכמתה של המתלוננת המרכזית בפרשה לחשוף את תיק הטיפול הפסיכולוגי שעברה, צפויה אף היא לקדם את החקירה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיקי עבירות מין, במקרים רבים יש מידה כנגד מידה, ובמידה והחקירה מגיעה לכתב אישום, השופטים נדרשים למה שמכונה "חוש המומחיות" של המשפטן. ותו חוש מופלא, חוש הצדק, שאומר לחברי ההרכב למי להאמין.

במקרה של תא"ל בוכריס, ישנה מתלוננת שעל פניו אין לה שום מניע או אובססיה כלפי החשוד. בשלוש שנים האחרונות הלכה המתלוננת מיוזמתה לטיפול פסיכולוגי אותו מימנה בכספה האישי. קשה להעלות על הדעת שמישהי יושבת שבוע אחרי שבוע, משלמת מאות שקלים לפגישה, ומספרת שם סיפורים.

במקרי העבר, כשעורכי דינם של הנאשמים דרשו לפתוח את התיק הפסיכולוגי של המתלוננות, הם נתקלו בהתנגדותן. אך במקרה הנוכחי יש לנו היפוך של המצב. כבר ביום הראשון הודיעה המתלוננת כי אין לה התנגדות לפתוח את תיקה האישי. יתרה מכך, המתלוננת אף הבהירה לחוקרים כי היא מוכנה לוותר על החיסיון שלה עם הפסיכולוג בכדי שהחוקרים יוכלו לגבות עדות על הפגישות המקצועיות שקיימו.

ההודעה המפתיעה של המתלוננת זוכה לחיזוק בעולם המשפטי. גורם משפטי בכיר טוען כי "תיק פסיכולוגי של מתלוננת ועדות הפסיכולוג הן ראיות חיזוק כבדות משקל".

גיא פלג, כתב לענייני משפט

יכול מאוד להיות שבדיקת הפוליגרף תראה כי המתלוננת בדתה את האשמות. אבל גם הסיכוי שתצא דוברת אמת - קיים, ולכן במידה ולא תצוץ ראייה שתסתור את דברי המתלוננת, המסלול של התיק הזה מאוד ברור - כתב אישום.