האסטרטגיה של חמאס - להתמוטט לידי ישראל

כמעט עשור שחמאס שולט ברצועת עזה, ולאחרונה הוא חווה משבר גדול. גם אם אנשיו יהיו מרוששים וזבי דם, מטרתו היא לא להקים מדינה - אלא מצודה שתוכל להתגונן מפני ישראל. האסטרטגיה המובילה שלו - ושל הרשות: להתמוטט לידיה של ישראל, שאיננה רוצה בהם

האסטרטגיה של חמאס - להתמוטט (רויטרס)

לישראל אין עניין שיהיה אסון הומניטרי בעזה. 700 משאיות ביום מכניסות סחורה לתוך הרצועה - ובה גם בטון, המשמש, באופן אירוני, לשיקום תשתית המנהרות שחטפה מכה אנושה בימי "צוק איתן".

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אלא שהליך שיקום המנהרות הוא לא למען חיזוקה של התנועה הלאומית הפלסטינית - אלא על מנת להרוס את ישראל. הקו המנחה של חמאס בעזה ושל הרשות הפלסטינית בגדה הוא לא לבנות מדינה. גם חמאס וגם הרשות הם לא יותר ממנגנונים של חלוקת הטבות.

האסטרטגיה של שניהם היא זהה: להתמוטט באופן קיבוצי, גם כשהם מרוששים וזבים מדם. להתמוטט לתוך זרועותיה של ישראל, שלא רוצה אותם כלל וכלל. הרעיון שמוביל את חמאס הוא למעשה, הקמתה של "מצודת עזה": עזה צריכה להיות המצודה שממנה, כשתהיה ההזדמנות, אפשר יהיה להתרחב הלאה.

אהוד יערי (חדשות 2)


בחמאס יש שבר גדול, ובתקופה האחרונה מתבצעת שם תחלופה של כל הדרג הפיקודי - זאת לאחר הוצאתו להורג של מפקד גדוד שנחשד שרצה להרוג את מוחמד דף. כעת, כל מפקד שפיקד על אזור מסוים בעבר, כבר לא מפקד עליו - והועבר לאזור אחר וחדש, על מנת לנטרלו מהקשרים שטווה. בחמאס משנים מערכים, אבל מדגישים ואומרים כל הזמן שפניהם לא לסבב לוחמה נוסף מול ישראל.