החלשים? הם לא מעניינים את הח"כים

עובדים סוציאליים שהגיעו אתמול לדיון אודות מעמדם במליאת הכנסת, הבחינו כי היא נותרה כמעט ריקה. עודד בן-עמי בחסר להעביר מסר חריף לנבחרי הציבור, שככל הנראה יש להם עניינים דחופים יותר מהדאגה למי שעושה יום ולילה למען החלשים בישראל

מחיאת הכנסת ריקה במהלך הדיון, אתמול

הביטו לרגע בצילום הזה. הוא צולם אתמול (יום ג׳) אחר הצהריים במליאת הכנסת. נושא הדיון: מעמדם של העובדים הסוציאליים. אתמול צוין יום העובד הסוציאלי הבינלאומי וגם הכנסת ייחדה לכך דיון.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הביטו במליאת הכנסת כפי שצולמה על ידי עובד סוציאלי שבא למשכן, להאזין לדיון. הביטו במליאה ותבינו היטב, עד לאן מגיע התסכול של העובדים הסוציאליים בישראל: הם משפיעים את כל כישוריהם וכל הידע המקצועי שלהם כדי להקל ולהיטיב עם החלשים ביותר, עם הנזקקים, עם חסרי האמצעים.

הם משתדלים כל כך לצבוע גוון ורוד אחד בתוך האפור הכהה השולט בחיי רבים כל כך. ומי לא ׳סופר׳ אותם? מי לא מתעניין בהם? מי לא מקדיש חצי שעה להעריך, לכבד, להעניק תשומת לב? חברי הכנסת. השרים. הם לא חשבו שראוי לשבת במליאה ולהשתתף בדיון הזה.

עודד בן עמי


איפה שר הרווחה שישפר את מעמדם? איפה חברי הכנסת שמבזבזים מאות אלפי שקלים על ׳קשר עם הציבור׳? הציבור מעניין אותם? ישבנם מעניין אותם ובעיקר הלשכה המרווחת והכורסה הרחבה להניח אותם בה, זה מה שמעניין אותם. כמה חבל.

הביטו עוד פעם אחת בצילום הזה, ותבינו מי הם נבחרייך, ישראל.