טראמפ בבית הלבן? לא כל כך מהר

הניצחון בנבדה מעניק למועמד מעורר המחלוקת רוח גבית, אבל המספרים מלמדים שהדרך למועמדות הרשמית לנשיאות עד ארוכה - ואי אפשר לפסול את הסיכויים של קרוז ורוביו. בינתיים, טראמפ ממשיך להבטיח - ולהשמיץ - לקול מחיאות הכפיים. פרשנות

טראמפ חוגג ניצחון, הבוקר (רויטרס)

הבוקר זה שוב קרה: שידורי הטלוויזיה בארצות הברית המתינו לדונלד טראמפ, שהמתין שהאולם שבו הוצבו המצלמות יתמלא בעוד כמה עשרות תומכים כדי שיריעו לאמירות המתנשאות והבוטות שהתכוון להמשיך להשמיע. אמירות שלפי שעה נושאות אותו על גלי ההצלחה במרוץ למועמדות המפלגה הרפובליקנית בבחירות 2016 להחליף את ברק חוסיין אובמה בבית הלבן.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר נוסף לאותן אמירות גם הניצחון בבחירות המקדימות במדינת הקזינו המדברית נבדה. ומי שהימר על דונלד טראמפ, זכה אמש בלאס וגאס בכל הקופה.

אתמול הציג הנשיא אובמה תוכנית לסגירה של מחנה המעצר בגוואנטנאמו? הבוקר הכריז טראמפ בלגלוג שלא רק שלא יסגור את המחנה - אלא שהוא כנשיא ימלא אותו בעוד ועוד "חבר'ה דפוקים".

האפיפיור פרנציסקוס אמר בשבוע שעבר שכוונתו של טראמפ לבנות חומה שתמנע ממקסיקנים לעבור לארצות הברית אינה מוסרית? הבוקר הכריז טראמפ שלא רק שיבנה את החומה, אלא יביא לכך שממשלת מקסיקו תהיה זו שתשלם עבורה.

הדרך עוד רוויית מבחנים

טראמפ עצמו פעל במהלך חייו כאיש עסקים לצבור לעצמו עוד ועוד נכסים? הבוקר הכריז טראמפ המתמודד שלכשייבחר, ימשיך לצבור נכסים - אבל עכשיו זה יהיה למען ארצות הברית. טראמפ גם לעג לפרשנים שמציינים שהוא זוכה לתמיכה נמוכה מ-50%, והדגיש שכאשר שאר המתמודדים יפרשו הוא יזכה לעוד תומכים שיאפשרו לו להביס את כל המתחרים.

אז אם מדברים על המספרים כדאי לבחון אותם בזהירות: בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית נבחרים 2347 צירים שיצביעו עבור המועמד שלהם בוועידת המפלגה. כדי לזכות במועמדות המפלגה יש צורך ב-1237 צירים. לטראמפ יש כרגע 79 צירים, לטד קרוז ולמרקו רוביו 16 ו-15 בהתאמה.

פחות מ-75,000 תושבי נבדה הלכו אמש לאסיפות העם שהתקיימו ברחבי המדינה כדי להצביע בבחירות המוקדמות. 34,531 בלבד הם שהעניקו לטראמפ את המקום הראשון. כלומר, הדרך עוד ארוכה ורוויית מבחנים - ומבחינת המספרים הכל עדיין פתוח. מבחינת פסיכולוגיית ההמונים, אין בנמצא מתכון טוב יותר להצלחה מניצחון.