מינוי חשוב בעיתוי די חשוד

השבוע מונה נדב ארגמן לתפקיד ראש השב"כ החדש והוא יחליף את יוסי כהן שיסיים את שירותו. אולם בניגוד לכהן שמונה לתפקיד חודש וחצי לפני כניסתו, ארגמן מונה שלושה חודשים לפני כניסתו לתפקיד. מדוע לנתניהו היה חשוב להכריז על המינוי דווקא עכשיו?

מתי יכנס לתפקיד? ארגמן (תקשורת שב"כ)

בניגוד למינויו של ראש המוסד יוסי כהן, לא כל כך מזמן, מינויו של ראש השב"כ החדש נדב ארגמן הוכרז ללא כל הקדמה או מסיבת עיתונאים: ביום חמישי בערב ראש הממשלה פשוט הודיע כי נדב ארגמן בן ה-55 ימונה למחליפו של יורם כהן, בצעד הפתיע לא מעטים. אך מדוע דווקא עכשיו?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בעת ההכרזה, הסביר נתניהו מדוע מונה איש מבפנים - בניגוד למינוי ראש המוסד והמשטרה מחוץ לשורות הארגון:""אני מאמין כי מינויו של נדב, מועמד שצמח בשורות הארגון, יאפשר לשירות לממש את ייעודו על הצד הטוב ביותר".

לזכותו של ראש הממשלה נתניהו ייאמר שהוא בחר ראש שב"כ מבלי לפשפש ברקע הפוליטי המשפחתי שלו: נדב ארגמן הוא בנם של אמירם ותקווה, ממייסדי קיבוץ רמת הכובש שעברו לקיבוץ חמדיה - לא בדיוק עמדות הליכוד.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

המינוי בסדר גמור, אולם הבעיה האמיתית היא העיתוי. את ראש המוסד החדש, יוסי כהן שהגיע מהמל"ל, מינו שלושה שבועות לפני כניסתו לתפקיד. את ראש השב"כ היוצא יורם כהן מינו שישה שבועות לפני. את נדב ארגמן, ראש השב"כ החדש, מינו שלושה חודשים ושישה ימים לפני שקודמו מסיים את התפקיד.

ראש הממשלה ויועציו לבטח ישבו וחשבו כיצד אפשר להוריד מסדר היום את ניצחונו של מני נפתלי בתיק התביעה ולשם כך הוכרז שמו של ארגמן שלושה חודשים לפני. הכל פוליטיקה.