לשנות את הנהלים בשער שכם, עכשיו!

הפיגוע הקשה בשער שכם מחייב שינוי בחשיבה ובדפוסי הפעולה: אין דין בדיקת חשוד בעיר העתיקה כבדיקת רשיון של נהג שיכור. לרוני דניאל אין טענות ללוחמות האמיצות, שאחת מהן אף איבדה את חייהן - אך הוא דורש ממפקדיהם לפעול אחרת, כדי למנוע אסון נוסף

שיהיה ברור: אין לי ולו טענה אחת להדר כהן ז"ל, לוחמת מג"ב המקסימה והאמיצה, שנרצחה בפיגוע בשער שכם - וגם לא לחברתה שנפצעה. הלב באמת נחמץ. עם זאת, יש לי טענה קשה למצב בשטח, זו סיטואציה לא טובה - הלוחמת נמצאת רק חודשיים בצבא וכבר שמים אותה בעין הסערה? זו הערה אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההערה השנייה היא אפילו יותר בעייתית: הלוחמות זיהו חשודים - ועל זה מגיע להן תשבוחות - ניגשות לחשודים האלה יחד עם עוד חייל, לוחם וותיק יותר שהוא למעשה המוביל. לא יכול להיות שהסיטואציה מסתיימת בכך שהאיש החשוד מצליח להתרומם מישיבתו, לשלוף נשק או סכין - ולירות או לדקור.

פעלה בגבורה. הדר כהן ז"ל (משרד הביטחון)

צריך לשנות את הנהלים! בדיקת חשוד במקום רגיש זה אתגר שונה, זה לא כמו לחפש רשיון נהיגה אצל נהג. צריך לבוא עם נשק, עם כדור בקנה, ואם הוא יזוז - לירות בו! לא יכול להיות שזה מסתיים כך, באופן הטרגי הזה. גם אם שמים חיילים צעירים בגבול עזה למשל, אי אפשר להשוות - ירושלים היא מוקד גל הטרור ולא רצועת עזה.

רוני דניאל (חדשות 2)

חשוב להדגיש: אין לי טענות ללוחמות. הן הגיבו, בהינתן האירוע, בגבורה רבה. העניין הוא שהיה שם עוד לוחם, המפקד שלהן - הוא היה צריך לדאוג שזה לא יקרה. ואם יש הוראות כאלה, נא לשנות אותן לאלתר.