המשטרה לא מבינה את מחדל מוקד 100

המפכ"ל רוני אלשיך טען שבארגון יתייחסו לטענות על מחדל רק בתום תחקיר, אבל האמת היא שהמשטרה כבר התייחסה. בתדרוך לעיתונאים כינה ניצב אקסול את הפרשה "סערה בכוס מים" – התבטאות שממחישה היטב את חוסר ההבנה בצמרת המשטרה מגודל הבעיה

זירת פיגוע הירי ברחוב דיזנגוף (רויטרס)

ארבעה שבועות חלפו מאז רצח המחבל נשאת מלחם את אלון בקל, שמעון רואימי ואמין שעבאן ז"ל בתל אביב. ארבעה שבועות מאז ששתי צעירות הבחינו בגבר חשוד בקו 826 כשעל בגדיו כתמי דם ופניו לוואדי ערה. מספר שעות לאחר התקרית הן גם דיווחו על כך למשטרה ובימים שלאחר מכן דיווחו מספר פעמים נוספות - אך בכל המקרים נתקלו, לדבריהן, בהתעלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההתנהלות סביב הדיווח של שתי הצעירות חשף מחדל עצום של מוקד 100. את תפקודו של המוקד לא צריך לשפוט רק במקרי קיצון, אלא ביחס שלו לציבור. 90% מהקשר בין המשטרה לציבור מתבצע דרך מוקד 100. בדיוק בשל כך העובדה שהצעירות, שמסרו מידע רהוט וקונקרטי, זכו ליחס מבטל פעם אחר פעם מטרידה כל כך.

מטעה את הציבור? המפכ"ל אלשיך

המפכ"ל הקודם לא היה מרוצה מתפקודו של מוקד 100 ועושה רושם שהאנשים שמאיישים את המוקד עדיין לא מיומנים מספיק כדי להבחין בין הטרדה לבין מידע של ממש. הצעירות וקרוביהן התרשמו שבמוקד מתייחסים בזלזול לאזרחים.

גיא פלג (חדשות 2)

המפכ"ל הנוכחי רוני אלשיך טוען שהמשטרה תתייחס לנושא הדיווח של הצעירות רק בתום התחקיר, אך מדובר בניסיון להטעות את הציבור. למעשה, משטרת ישראל כבר התייחסה. ניצב אקסול כינס תדרוך עיתונאים ובו כינה את הפרשה "סערה בכוס מים", ואין המחשה טובה מזו לעובדה שבמשטרה עדיין לא מצליחים להבין כמה חמורה הבעיה.