אחרי סגירת התיק: גבי אשכנזי בדרך לפוליטיקה?

לאחר שהוסרו מעליו החשדות בדוח שפרסם היועמ"ש, במערכת הפוליטית תוהים האם הרמטכ"ל לשעבר ייכנס לחיים הפוליטיים. אם יחליט שכן, האם יסכים לשמש מספר 2 של לפיד? ירוץ מול הרצוג על ראשות העבודה - או שאולי יקים מפלגה חדשה?

ייכנס לפוליטיקה? אשכנזי (חדשות 2)

האם הרמטכ"ל לשעבר ירוץ לכנסת ולראשות הממשלה? את השאלה הזו שואלים היום במערכת הפוליטית, לאחר פרסום הדוח של היועץ המשפטי לממשלה בו קבע כי התיק נגד גבי אשכנזי בפרשת הרפז ייסגר. המשמעות היא שאין כל מניעה מאשכנזי להיכנס לחיים הפוליטיים - זאת למרות הביקורת הנוקבת שהשמיעו מבקר המדינה והיועמ"ש על התנהלותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באוגוסט 2010, טרם פרוץ הפרשה, אשכנזי היה מועמד החלומות של מחנה השמאל-מרכז, ה"תפריט" המושלם להדחת נתניהו, עקב היותו רב-אלוף במילואים ויוצא גולני ובעל תדמית עממית. הפרשה הזו פגעה באשכנזי לא בגלל החשדות - אלא בגלל ההתעסקות היתרה בה במשך למעלה מחמש שנים ותכונות האופי של אשכנזי שהציבור נחשף אליהן.

אם אכן יבחר לרוץ, השאלה היא באיזו מסגרת יבחר אשכנזי: האם ישמש מספר 2 של יאיר לפיד ב"יש עתיד" או שאולי יבחר להתמודד על תפקיד יו"ר העבודה מול הרצוג - ולהיכנס לסבך הפוליטי של המפלגה הזו. אפשרות נוספת שעומדת בפניו היא הקמת מפלגה חדשה, אלא שזו אופציה שנראית כפחות ריאלית.