הסדר לאולמרט - אינטרס ציבורי

הפרקליטות וראש הממשלה לשעבר נמצאים במגעים להסדר טיעון, שסיומם צפוי ביום שלישי הקרוב, אז יישמע ערעורו של אולמרט בפרשת טלנסקי בפני בית המשפט העליון. אם אולמרט יהיה מוכן להודות בעבירות של שיבוש ולמשוך את הערעור, הפרקליטות תשיג למעשה את מבוקשה

במהלך השבוע נחשף כי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מבקש לבצע עסקה עם הפרקליטות, שתסיים עם כלל הפרשות שבהן נקשר שמו. הדד ליין הוא ביום שלישי, אז יישמע ערעורו של אולמרט בפני בית המשפט העליון במסגרת תיק טלנסקי המוכר כפרשת "מעטפות הכסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניתן לומר שהפרקליטות משחקת "משחק פוקר", ונשאלת השאלה אם יש לאנשיה את הג'וקר בחפיסה. הסיבה לכך היא שהקלף המשמעותי בנושא הוא האפשרות שיגישו נגד אולמרט כתב אישום נוסף בתיק השיבוש וההדחה.

אולמרט סבור שיש לו תשובות וטיעונים לא רעים לעניין הזה, אבל כשיוגש נגדו כתב אישום חדש הוא יתמודד עם מצב חדש. הוא יגיע במדי אסיר פעמיים שלוש בשבוע, בניגוד למצב שבו נכנס אחרון לאולם המשפט כשהוא לבוש בחליפה ובעניבה. הסוהרים יחליפו את שני המאבטחים שעמם הגיע עד כה לדיונים. זו תהיה החרב המשמעותית בעניינו.

האינטרס הציבורי הוא בהסדר הטיעון. אין שוני מהותי בין עונש מאסר של 24 חודשים או 28 חודשים. אם אולמרט יהיה מוכן להודות בעבירות של שיבוש ולמשוך את ערעור מעטפות הכסף, כלומר יסכים להודות שהוא קיבל כספים לכיסו - הפרקליטות תשיג את מלוא מבוקשה.