חילוקי הדעות הובילו להתפטרות ראש חטיבת המחקר - ולטלטלה באגף המודיעין

יחסי עבודה לא טובים שררו בין תא"ל בן מאיר שכיהן בתפקיד החשוב, לראש אגף המודיעין, האלוף הרצי הלוי. השבר ביחסים הוביל לעזיבתו של בן מאיר - ומדובר בטלטלה לאגף המודיעין ולחטיבה החשובה הזו האחראית על יצירת תמונת מצב מודיעינית שלמה

ראש אמ"ן האלוף הרצי הלוי (דובר צה"ל)

ראש חטיבת המחקר באגף המודיעין של צה"ל, תת-אלוף אלי בן מאיר, הודיע על התפטרותו וזאת בשל אי הסכמה עם ראש אמ"ן, האלוף הרצי הלוי. מדובר בטלטלה באגף המודיעין של צה"ל, שכן חטיבת המחקר היא האחראית על ניתוח כלל הנתונים - ויצירת תמונת מצב מודיעינית שלמה ורציפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין ראש אמ"ן, הרצי הלוי, לבין תת-אלוף בן מאיר, שררו יחסי עבודה לא טובים. ככל הנראה שהם היו כל כך לא טובים, עד שהשניים לא היו יכולים לעבוד יחדיו. למרות התוצאה הקשה, לא מדובר בחילוקי דעות דרמטיים ומשפיעים יתר על המידה: השניים היו חלוקים בגישתם לנושאים ולאנשים וכן לאופן העבודה.

מתוך חשיבותה של חטיבת המחקר וההבנה כי חילוקי דעות אלו יכולים להשפיע על המערכת כולה, הוחלט על סיום השותפות ביניהם. מכיוון שצה"ל הוא ארגון היררכי, טבעי היה להחליף את תת-אלוף בן מאיר ולא את ראש האגף, האלוף הלוי.

המחלוקת יכולה להשפיע על כל המערכת (חדשות 2)


ההחלטה לא באה בקלות, ובמהלך השבועות האחרונים נערכו ניסיונות גישור בין הצדדים. הרמטכ"ל איזנקוט ניסה ליישב את המחלוקת, וכך גם שר הביטחון יעלון. משנכשלו השניים הוחלט על הפתרון שבסופו בן מאיר מצא עצמו בחוץ. כבר בשבוע הבא, ימונה ראש חטיבה חדש.