גל הטרור דועך? חמאס מנסה להסלים

גל הטרור בדעיכה? דווקא נראה שתשתיות חמאס בגדה המערבית נתונות ללחץ להסלים את המאבק החמוש ולבצע פיגועים בסדר גודל משמעותי יותר מזה שראינו עד כה בגל הטרור הנוכחי. מפקדת חמאס בטורקיה ובכירי הארגון בעזה עושים הכל על מנת לעודד את הפעילים בגדה לצאת ולפגע

ארכיון (רויטרס)

במשך תקופה ארוכה נתונות תשתיות חמאס בגדה המערבית ללחץ משני כיוונים להסלים את המאבק החמוש ולעלות מדרגה בחטיפות או בפיגועי תופת - מטורקיה ומעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטורקיה, ראש מפקדת חמאס, סלאח אל ערורי, אמנם גורש מהמדינה, אבל המפקדה שהוא הקים עדיין קיימת ומתפקדת. היא מגייסת כספים, מוציאה הנחיות ומכווינה פיגועים בשטחי ישראל.

רוני דניאל (חדשות 2)
במקביל, בקרב בכירי ארגון הטרור ברצועת עזה גוברות הקריאות וגובר הניסיון לדחוק בראשי חמאס בגדה לעבור לפיגועים דרמטיים יותר. הם מממנים, מכווינים ודוחקים בפעילי הארגון בגדה לעבור לפיגועי דקירה ולפיגועי תופת בהיקף נרחב יותר.

חלק גדול מהמעצרים שבוצעו בישראל בתקופה האחרונה כוונו לראשי חמאס, כשהמטרה היא לא לאפשר לתשתיות הארגון בגדה להשתקם. עם זאת, השורה התחתונה של חמאס ברורה: השטח בוער ונעשה ניסיון של ממש להוציא לפועל פיגועים בסדר גודל משמעותי יותר מזה שראינו עד כה בגל הטרור.